Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Nieudany mecz Portorykańczyków z Francuzami

Nieudany mecz Portorykańczyków z Francuzami

Szykująca się do walki o paszporty olimpijskie, drużyna Portoryko, uległa Francuzom 0:3, w oficjalnym meczu. W Tourcoing zagrano dodatkowy set, wygrany również przez Francuzów.

Mecz rozegrany w Kompleksie Leo Legrange w Tourcoing, obejrzało 2000 widzów, a był to pierwszy oficjalny pojedynek reprezentacji narodowych Portoryko i Francji.

Siatkarze Portoryko dojechali na to spotkanie pociągiem z Pparyża, na godzine przed jego rozpoczęciem. Jak powiedział ich II trener, Juan Rivera Wharton: – Mecz rozpoczęliśmy z marszu, tylko po krótkiej rozgrzewce. W naszej grze nie było jakiegokolwiek ładu. Taka niepoukładana gra, zakończyła sie pechowo dla pierwszego rozgrywającego drużyny Portoryko – Angela Pereza, który doznał w jednej z akcji kontuzji, i nie jest pewne, czy będzie mógł zagrać we wszystkich meczach turnieju w Espinho, a zwłaszcza w spotkaniu przeciwko Polsce.We wszystkich trzech pierwszych setach oficjalnego meczu miedzypaństwowego, Francuzi szybko wychodzili na prowadzenie i nie oddawali go do końca. – To było okropne – ocenił na gorąco słabe spotkanie w wykonaniu Portorykańczyków, weteran ich zespołu Luis „Fenito” Rodriguez. – Graliśmy bez motywacji i zaangażowania od początku. To nie był dobry mecz w naszym wykonaniu – powiedział.

Przez ostatnie prawie dwa tygodnioe Portorykańczycy szlifowali formę do turnieju kwalifikacyjnego w Espinio, przebywając we Francji i Włoszech. Rozegrali w tym czasie cztery mecze (trzy z Włochami, jeden z Francją), wszystkie przegrywając.

W turnieju ostatniej szansy w Espinho, podopieczni Argentyńskiego trenera Carlosa Cardony, zagrają kolejno z Polską (30 maja), Portugalią (31 maja) i Indonezją (1 czerwca). Tylko zwycięzca tego turnieju uzyska awans do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

As atytowy Latynosów, Hector Soto, jest jednak optymistą, i deklaruje, że jego drużyna przed żadnym z rywali nie ugnie się i do końca walczyć będzie o awans.

Francuzi w meczu z Portoryko zagrali bardzo silnym składem. Dla nich był to sprawdzian na etapie przygotowań do Ligi Światowej. W ekipie Francji na parkiecie pojawili się: Stéphane Antiga, Guillaume Samica, Jean-Francois Exiga, Oliver Kieffer, Gérald Hardy Dessources, Loïc Le Marrec, Marien Moreau, Pierre Pujol, Emmanuel Ragondet, Antonin Rouzier, Jean-Stéphane Tolar i Samuel Tuia. Trenerem zespołu jest Phillipe Blain.

Francja – Portoryko 4:0

(25:17, 25:14, 25:12, dodatkowy 25:21)

28 maja o godz. 9.00 Portorykańczycy wyruszyli pociągiem do Paryża. Następnie samolotem, z przesiadką w Madrycie, ruszyli w drogę do Espinho.

Zobacz również:

Rywale Polaków w Espinho – reprezentacja Portoryko

Hector Soto: Nie boimy się nikogo

źródło: fpvoleibol.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved