Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dla Zakładów Azotowych Kędzierzyn sport to dobry interes

Dla Zakładów Azotowych Kędzierzyn sport to dobry interes

W czasie kiedy kłopoty finansowe przeżywają zasłużone dla siatkówki zespoły Płomienia oraz Jadaru, kibice z Kędzierzyna mogą raczej spać spokojnie, chociaż równo rok temu pięciokrotni mistrzowie Polski również stali nad przepaścią.

Wówczas z pomocą przyszły Zakłady Azotowe Kędzierzyn w osobie prezesa Cząstkiewicza, stając się większościowym udziałowcem Sportowej Spółki Akcyjnej i czyniąc z siatkówki sposób na promocję firmy, która przygotowuje się do prywatyzacji. Zmiana prezesa w kwietniu tego roku nie zmieniła tej strategii. Krzysztof Jałosiński, tak jak jego poprzednik, nie ma wątpliwości, że promocja poprzez sport to bardzo dobry interes dla firmy. Wynika to również z przeprowadzonych badań.

Po latach kryzysu chemiczny gigant jest w znakomitej kondycji finansowej i stać go na wykładanie kilku milionów złotych rocznie na wielką siatkówkę, bez których utrzymanie zespołu na takim poziomie byłoby niemożliwe. W czternastoletniej historii klubu Zakłady Azotowe zainwestowały 8.257.000 złotych z czego 3.650.000 w ostatnich dwóch latach. Dla porównania w tym samym czasie Mostostal Holding wraz ze spółkami zależnymi wydał na ten cel 3.725.000.Miejmy nadzieję, że wzorowa współpraca klubu z Zakładami Azotowymi przyciągnie do Kędzierzyna innych możnych sponsorów, bo dziś czołowe kluby PlusLigi dysponują budżetami 10.000.000 na rok i tylko porównywalne sumy dają gwarancję zbudowania bardzo silnej, liczącej się w Polsce i w Europie drużyny, bo jak pokazały ostanie okienka transferowe, inwestowanie w młodych i zdolnych, co przed laty przyniosło Mostostalowi takie sukcesy, przy dzisiejszych sumach kontraktowych jest szkoleniem zawodników dla możniejszych rywali, a czołowe zespoły z ogromnymi budżetami wola „kupować” ukształtowanych już zawodników i stawiać ich chociażby w kwadracie, niż ich ogrywać, umiejętnie wprowadzając do podstawowych składów.

Zaistniała sytuacja martwi ludzi odpowiedzialnych za siatkówkę w Polsce, o czym niedawno mówił prezes ZAKSY Kazimierz Pietrzyk. I chociaż wypada się cieszyć, że w Kędzierzynie są pieniądze na utrzymanie zespołu, to jednak nie można zapominać o tym, co było choćby rok temu. A i teraz budżet klubu nie pozwala jak na razie na nawiązanie równorzędnej walki ze Skrą, Olsztynem czy Jastrzębskim Węglem, co nie oznacza na szczęście, że siatkarze ZAKSY zadowolą się grą o piąte miejsce.

Zobacz również:

Zakłady Azotowe \”Kędzierzyn\” S.A pozostaną z siatkówką

źródło: mosto.pl, Tygodnik 7 dni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved