Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Chemik Police się wzmacnia

Chemik Police się wzmacnia

Nikt nie odejdzie - to podstawowa informacja z zespołu siatkarek Chemika Police przed nowym sezonem. A ponieważ planowane są wzmocnienia to można mieć nadzieję, że teraz policka drużyna utrzyma się w I lidze wcześniej niż po barażach.

W dwóch poprzednich sezonach Chemik zostawał w I lidze dzięki wygranym ostatnim spotkaniom, decydującym o ich losie. Był to spory sukces, patrząc na skład, a zwłaszcza na niskie wzrostem polickie siatkarki. Istnieje nadzieja, że w sezonie 2008/2009 drużyna będzie lepsza i przede wszystkim wyższa. I spokojnie utrzyma się już w sezonie zasadniczym.

Trener Chemika Mariusz Bujek szuka wzmocnień. Nawiązał kontakt z kilkoma siatkarkami z I ligi, które wyraziły chęć przejścia do klubu z Polic.Przede wszystkim mam na oku pewną rozgrywającą, która mogłaby być zmienniczką dla Joanny Pomykacz – mówi szkoleniowiec. – Jej przejście uzależnione jest w zasadzie tylko od… pieniędzy. Od tego, ile jej możemy zaoferować. Rozmawiałem z nią już rok temu. Jeżeli będzie chciała tyle, ile chciała wtedy, to do nas przejdzie, bo teraz klub będzie stać na nią.

Drugim podstawowym zadaniem Bujka jest znalezienie wysokiej środkowej bloku. – Musimy znaleźć zawodniczkę, która będzie zdobywała tyle punktów, ile Ewa Kwiatkowska – wyjaśnia trener.

W dalszej kolejności jest pozyskanie dobrej skrzydłowej, która poprawi przyjęcie. – Musi być alternatywa dla Natalii Matusz – tłumaczy Bujek. – Jest Marta Wellna, ale jakoś sobie nie daje rady. Jeszcze czekam na jej przebudzenie. W sumie już rok czekam. Myślę, że jestem cierpliwy…

Chemikowi udało się już „zaklepać” sobie obóz przygotowawczy. Trzeciego sierpnia zespół wybiera się do Zakopanego.

Autor tekstu Krzysztof Dziedzic

źródło: gs24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved