Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Budowlani Toruń kompletują zespół

Budowlani Toruń kompletują zespół

W Budowlanych trwają rozmowy z siatkarkami. Zespół ma być mocniejszy niż w debiutanckim sezonie w I lidze. Wiadomo już, że sponsorem strategicznym będzie firma Nesta. Szczegółowe warunki współpracy nie zostały jeszcze ustalone.

Działacze Budowlani nie wiedzą jeszcze do końca, jakim budżetem będą dysponować w kolejnym sezonie. Mimo tego rozmowy z siatkarkami są bardzo intensywne. Większość zawodniczek z aktualnego składu pozostanie w Toruniu: na pewno Maja Soja, Karolina Filipowicz, Marta Januszewska, Agnieszka Sikorska, Michalina Lis i Marta Wiśniewska. Trwają rozmowy jeszcze z Aleksandrą Marchlewską i Malwiną Konkolewską. Siatkarką Budowlanych pozostanie także kadrowiczka w kategorii juniorek Patrycja Polak, ale sezon ligowy spędzi w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

Kibiców na pewno najbardziej interesują wzmocnienia. Jest już niemal pewne, że rozgrywającą drużyny będzie Judyta Szulc, która ostatni sezon spędziła w Skrze Bełchatów. W kręgu zainteresowań toruńskiego klubu są także Natalia Krawulska (Sokół Chorzów) oraz Monika Weder. Ta ostatnia to mistrzyni Polski juniorek w barwach Pałacu, w ostatnim sezonie była w szerokiej kadrze spadkowicza z LSK.Najpilniejszą potrzebą obok rozgrywającej jest znalezienie środkowej. Problem w tym, że niewiele ich jest na transferowym rynku i z tego powodu oczekują wysokich zarobków. Budowlani rozmawiali także z siatkarkami z ekstraklasy, ale ich oczekiwania na razie przewyższają możliwości klubu (zatrudnienie dobrej środkowej z tego pułapu to minimum 8 tys. zł).


Od przyszłego sezonu torunianki będą miały solidnego sponsora.

Andrzej Drozdowski (Prezes Budowlanych Toruń): – Bardzo się z tego cieszymy. To ukoronowanie mojej pracy jako prezesa klubu Budowlani. Firma Nesta Bis będzie dzięki temu sponsorem tytularnym toruńskiej drużyny siatkarek. Na pewno znacznie nam to pomoże w funkcjonowaniu i osiąganięciu jeszcze lepszych wyników. Co ważne, współpraca ma być długofalowa. Dlatego też z optymizmem patrzę w przyszłość.

Jak duży musi być budżet klubu, by skutecznie walczyć na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet?

Myślę, że jest to kwota nieco większa niż pół miliona złotych. Nie są to więc małe pieniądze. Nasz tytularny sponsor pokryje ponad 30 procent budżetu. To bardzo dużo. Nie mogę też nie wspomnieć o pomocy ze strony władz miasta.

* Filip Łazowy (Gazeta Wyborcza)

źródło: gazeta.pl, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved