Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bruninho przedłużył kontrakt z Cimed Florianopolis

Bruninho przedłużył kontrakt z Cimed Florianopolis

Jeden z grupy najzdolniejszych w obecnej chwili rozgrywających młodego pokolenia na świecie, reprezentant Brazylii - Bruno Mosa de Rezende, przedłużył na kolejny rok kontrakt z mistrzowską ekipą Superligi brazylijskiej, Cimed Florianopolis.

W ostatnich trzech sezonach Superligi brazylijskiej, Bruno Mosa de Rezende (Bruninho, wspaniale rozwinął swój talent i zdobył cenne wyróżnienia indywidualne. Wybierany był trzy razy pod rząd najlepszym rozgrywającym Superligi. Pierwsze z tych wyróżnień – w sezonie 2005/06, zdobył mając zaledwie 19 lat.

Jestem bardzo zadowolony z wyników jakie osiągnąłem w kilku ostatnich latach, a także z tego, że w następnym sezonie także będę grał w klubie Cimed – powiedział po podpisaniu kontraktu Bruninho. – To mój pierwszy klub. Tu zaczynałem prawdziwą przygodę z siatkówką. Stąd trafiłem do reprezentacji. Nie wyobrażam sobie gry w innej drużynie.Cimed Florianopolis, z Bruninho w składzie, zdobywał w ostatnich trzech sezonach dwa razy mistrzostwo kraju (2005/06 i 2007/08) i jeden raz wicemistrzostwo (2006/07).

Zdobywałem z tym klubem wspaniałe laury, dlatego mam podstawy sądzić, że następny sezon nie będzie wcale gorszy. Liczę na kolejny mistrzowski tytuł – powiedział Bruninho. – Zanosi się, że w następnym sezonie będzie w Supoerlidze bardzo wysoki poziom rywalizacji, który powinien zaspokoić oczekiwania zarówno kibiców jak i zawodników. Rywalizacja będzie zacięta i ciekawa, bo wielu czołowych zawodników brazylijskich zamierza wrócić do kraju i zasilić tutejsze kluby.

Obecnie Bruninho przebywa razem z przygotowującą się do startu w Lidze Światowej, reprezentacją Brazylii, w Centrum Szkoleniowym „Aryzao”, w Saquarema. Przypomnijmy, że w prowadzonej przez jego ojca – Bernardo Rezende – reprezentacji Brazylii, Bruninho nie ma miejsca w pierwszym składzie. W tej chwili, po odsunięciu od gry znakomitego Ricardo Garcii, jego pozycję w ekipie zajął grający jeszcze w poprzednim sezonie w Grecji, a obecnie już zawodnik brazylijskiego Tigre Unisul, Marcelo Elgarten. Wszystko wskazuje jednak, że Bruninho będzie spełniał zadania jego zastępcy, może wuięc być przed nim wcale nie mało gry podczas Igrzysk.

źródło: inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved