Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT: Bez polskich siatkarek w turnieju głównym w Barcelonie

WT: Bez polskich siatkarek w turnieju głównym w Barcelonie

Wszystkie trzy polskie żeńskie pary przepadły w eliminacjach do turnieju głównego World tour w Barcelonie. Katarzyna Urban i Joanna Wiatr dotarły do III rundy, tam jednak musiały uznać wyższość pary meksykańskiej.

Już w pierwszej rundzie eliminacji Polki musiały stoczyć bratobójczą walkę. Katarzyna Urban i Joanna Wiatr pokonały Karolinę Sowałę i Monikę Brzostek 2:1. Pierwszy set padł łupem mniej doświadczonych i młodszych zawodniczek, stawiających dopiero swoje pierwsze kroki w światowej siatkówce plażowej. Kolejne dwa sety jednak wygrały Urban i Wiatr, które awansowały do kolejnych gier.

Magdalena Michoń-Szczytowicz i Agnieszka Wołoszyn już w pierwszym meczu uległy w tie-breaku nowozelandzkiej parze Blundell-Scarlett i pożegnały się z turniejem.

Urban i Wiatr w II rundzie trafiły na rozstawioną z nr 6. w eliminacjach japońską parę Tanaka-Koizumi. Polki pewnie wygrały to spotkanie w setach do 14 i 19 i oczekiwały na przeciwnika w walce o udział w turnieju głównym. Naszym zawodniczkom przyszło się zmierzyć z meksykańską para Bibiana Candelas – Mayra Garcia. O ile Candelas to młoda zawodniczka dopiero drugi sezon grająca w cyklu World Tour, to 36-letnia Garcia gra już dziewiąty sezon na światowych plażach. Polki po wygraniu pierwszego seta oddały rywalką druga partię, a w tie-breaku przegrały już wyraźnie 7:15 i nie zakwalifikowały się do turnieju głównego.