Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Częstochowiance szykuje się sporo zmian

W Częstochowiance szykuje się sporo zmian

Zespół Częstochowianki nastawił się w zakończonym sezonie na walkę o awans do pierwszej ligi. Nie udało się. Plaga kontuzji, wahania formy i kilka wpadek w spotkaniach z potencjalnie słabszymi rywalkami sprawiły, że Domex zajął dopiero piąte miejsce.

Taki jest sport – mówi trener siatkarek z ul. Rejtana Paweł Kapica. – Może w następnym sezonie będziemy walczyć o przejście do wyższej klasy rozgrywek, chociaż w głównej mierze będzie to zależało od finansów, jakie uda się nam zgromadzić. Jeżeli sponsorzy wyłożą pieniądze, wówczas postaramy się zbudować drużynę na miarę awansu. Na razie odchodzą od nas zawodniczki, a nikogo jeszcze nie pozyskaliśmy.

Definitywnie karierę z siatkówką zakończyła Agnieszka Czok. W Częstochowiance nie będzie też grała Jolanta Sokalska, która kończy w tym roku studia i wraca do rodzinnego Giżycka. Największy problem jest jednak z rozgrywającymi. – Anita Feć zadeklarowała, że będzie do naszej dyspozycji, jednak zajęła się pracą trenerską i nie wiadomo, czy uda jej się znaleźć czas, aby regularnie trenować – dodaje Kapica. – Mariola Matusiak kończy właśnie studia i nic na to nie wskazuje, że zostanie z nami.Częstochowski szkoleniowiec już zaczął szukać nowych rozgrywających. Na testy przyjeżdżają tegoroczne maturzystki, które grę w Domeksie będą chciały połączyć z nauką na jednej z częstochowskich uczelni. – Na razie za wcześnie na jakieś nazwiska – twierdzi trener. – Ale jestem przekonany, że kogoś uda się nam pozyskać. Naszym założeniem jest zwiększenie współpracy z AJD. Mamy już sporo sukcesów i wydaje mi się, że uczelnia też może być zadowolona z postawy naszych siatkarek. Zależałoby nam, aby siatkarki, które grają w naszym klubie były jednocześnie studentkami AJD. Wtedy, przynajmniej przez okres, kiedy uczą się w Częstochowie, mogłyby bronić naszych barw.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved