Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Sponsorzy pozostają w Skrze

Sponsorzy pozostają w Skrze

- Zrobimy wszystko, żeby minimalna różnica dzieląca Skrę od najlepszych została zniwelowana - deklarował po finale Ligi Mistrzów jeden ze sponsorów drużyny. I dotrzymał słowa.

Po zdobyciu czwartego mistrzostwa Polski zawodnicy i trenerzy pojechali na zgrupowania reprezentacji albo rozpoczęli zasłużony wypoczynek. Spotkają się dopiero w połowie sierpnia, kiedy drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Urlopów nie mają szefowie klubu. – To dla mnie trudniejszy okres niż w trakcie rozgrywek – mówi Konrad Piechocki, prezes zarządu PGE Skry. – Denerwuję się teraz bardziej niż w czasie rozgrywek.

Dlaczego? – Bo jesteśmy w trakcie negocjacji i podpisywania umów ze sponsorami – dodaje.Większość firm pomagających bełchatowskim siatkarzom już wcześniej zadeklarowała, że ma zamiar kontynuować współpracę. Paweł Urbański, prezes zarządu Polskiej Grupy Energetycznej, głównego sponsora klubu, po zajęciu przez Skrę trzeciego miejsca w Final Four Ligi Mistrzów obiecał, że umowa zostanie przedłużona. – Dla naszej grupy to powód do wielkiej satysfakcji, że nasze logo jest na koszulkach jednej z najlepszych drużyn w Europie. To również ogromna promocja – mówił w Łodzi.

Podobne zapewnienie złożył wówczas Leon Wojnowski, prezes firmy Bewa, producenta wody mineralnej 5+. – Ktoś kiedyś powiedział, że Skra to dobro narodowe. Zapewniam, że my sponsorzy, będziemy to dobro wspierać. Zrobimy wszystko, żeby ta minimalna różnica dzieląca nas od najlepszych została zniwelowana.

We wtorek został podpisany nowy kontrakt między Skrą a Bewą. – Pan Wojnowski dotrzymał słowa – potwierdza Piechocki. – Obiecywał, że pomoc będzie większa i tak zrobił.

Producent wody mineralnej z Bełchatowa już od sześciu lat sponsoruje siatkarski klub. – Postawiliśmy kiedyś na dobrego konia – śmieje się Wojnowski. – Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze Skrą. Uważam, że niczego lepszego do reklamowania naszych wyrobów nie mogliśmy znaleźć.

W poprzednim sezonie budżet klubu wynosił ok. 8,5 mln zł i podobno wcale nie był najwyższy w Polsce. – Nowy na pewno nie będzie niższy – zapowiada prezes Piechocki. – Najważniejsze, że została z nami PGE, która zapewnia nam stabilizację finansową.

Już teraz wiadomo, że będą w Polsce kluby, które chcą wydać na drużynę więcej niż Skra. Ogromny budżet choćby zapowiada Resovia. W Bełchatowie zmniejszono koszty rozwiązując kobiecy zespół i oddając pierwszoligowe rezerwy do Wielunia.

Przypomnijmy, że kadra mistrza Polski na nowy sezon jest już bliska zamknięcia. Kontrakty podpisali Miguel Angel Falasca, Dawid Murek, Piotr Gacek i Jakub Jarosz. W Bełchatowie czekają na rozwiązanie sprawy Bartosza Kurka, którego nie chce puścić jego poprzedni klub – Zaksa Kędzierzyn Koźle.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved