Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Skorupa w Bielsku, Sadurek w Pile?

Skorupa w Bielsku, Sadurek w Pile?

Wszystko wskazuje na to w sezonie 2008/2009 nie zobaczymy w barwach Farmutilu Katarzyny Skorupy. Reprezentacyjna rozgrywająca po wakacjach rozpocznie pracę w Bielsku-Białej. Zastąpi ją prawdopodobnie inna reprezentacyjna rozgrywająca, Milena Sadurek.

Takie rewelacje przekazał trener Jerzy Matlak dziś wieczorem, w czasie bankietu na podsumowanie zakończonego sezonu. To jednak nie koniec nowości z Żeromskiego. – Jestem po rozmowie z Katarzyną Skorupą, która poinformowała mnie, że chce zmienić otoczenie. Dlaczego? Nasza rozgrywająca mówiła, że chce grać z „nazwiskami”, a nie jak dotąd z zawodniczkami, które są w Pile – mówił Jerzy Matlak. – Jeśli komuś nie odpowiada towarzystwo, nie będę z tego powodu rozpaczał – dodaje. – Na dzień dzisiejszy mamy dziurę na rozegraniu, ale nie chcę rozwlekać tego tematu. Jestem lekko zszokowany rozmową ze Skorupę, wygląda na to, że w jej miejsce przyjdzie Milena Samurek – mówił trener pilanek. – Dla obu zawodniczek w Bielsku z pewnością nie będzie miejsca.

Dziś rano również Marta Kuehn-Jarek zakomunikowała trenerowi, że zastanawia się nad przerwą w grze, którą chce przeznaczyć na powiększenie rodziny. Niestety, był to być może ostatni sezon Marty na parkiecie, bowiem rozważa ona również zakończenie kariery sportowej.Od wczoraj na testach w Pile jest środkowa, Gabriela Wojtowicz, najwyższa w polskiej lidze siatkarka. W ostatnim sezonie grała w Muszyniance, jednak nie miała zbyt wielu okazji, by pojawić się na parkiecie. W Pile ma grać regularnie, a podpisanie przez nią kontraktu jest bardzo prawdopodobne.

Na testy przyjechała również zawodniczka z Łotwy, grająca na pozycji przyjęcie z atakiem. Niestety, jej nazwiska nie udało nam się ustalić, ale wiemy, że grała cztery lata w Stanach Zjednoczonych.

Radosław Ciemięga poinformował, że budżet PTPS będzie zbliżony do budżetu z zakończonego właśnie sezonu, jednak w związku z tym, że klub spłacił już dużą część zadłużenia, w tym sezonie w kasie będzie „trochę luźniej”.

Tekst pochodzi z serwisu Pilska Siatkówka – siatkówka w Pile.

źródło: siatkowka.pila.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved