Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Podsumowanie 1. dnia Mistrzostw Polski Kadetów

Podsumowanie 1. dnia Mistrzostw Polski Kadetów

Niespełna sześćdziesięciu minut potrzebowali siatkarze MMKS-u Kędzierzyn-Koźle do ogrania UKS Serbinów Biała Podlaska, w pierwszym meczu rozpoczętych dzisiaj w Kędzierzynie-Koźlu Mistrzostw Polski Kadetów.

Wyniki trzech krótki setów: 25:11, 25:16, 25:17 odzwierciedlają ogromną przewagę, jaką nad rywalami osiągnęli podopieczni Tomasza Siemaszko. Jutro zespół MMKS Kędzierzyn-Koźle czeka o wiele trudniejszy rywal Delic-Pol Częstochowa. Będzie to okazja do reważu za przegrany pojedynek z tym zespołem, w ćwierćfinale mistrzostw Polski, kiedy to nasi siatkarze przegrali z częstochowianami 1:3. Początek spotkania w czwartek o godzinie 18.00 w hali sportowej „Azoty”, przy ulicy Mostowej w Kędzierzynie-Koźlu.

W rozegranych wcześniej meczach w grupie B Gwardia Wrocław pokonała 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) Bzurę Ozorków a MOS Wola Warszawa przegrał z Jokerem Piła 1:3 (25:19, 21:25, 18:25, 26:28).

W ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju Delic-Pol Częstochowa uległ Wifamie Łódź 2:3 (25:21, 24:26, 20:25, 26:24, 12:15).

Drobnym zaskoczeniem pierwszego dnia turnieju było zwycięstwo Jokera Piła nad zespołem z Warszawy. Zespół ze stolicy nie wykorzystał swojego potencjału, natomiast siatkarze z Piły wyciągnęli wnioski z przegranego pierwszego seta i wygrali mecz. Pewne zwycięstwa odniosły drużyny Gwardii Wrocław i MMKS-u Kędzierzyn-Koźle, ale obie drużyny grały z nieco słabszymi rywalami i dopiero jutrzejsze mecze zweryfikują ich prawdziwą wartość. – mówi Grzegorz Ryś – trener koordynator w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spałe.

Wynik ostatniego meczu pomiędzy Wifamą Łódź a Delic-Polem Częstochowa też jest zaskoczeniem. Oba zespoły popełniały mnóstwo błędów, przede wszystkim w ataku wyrzucając piłki na auty. Piąty set to już nie była gra na umiejętności, a na tzw. nerwy. To była prawdziwa wojna nerwów z obu stron. Zwycięsko z tej wojny wyszli siatkarze z Łodzi i to oni cieszyli się ze zwycięstwa. Na dzień dzisiejszy trudno wskazać jednoznacznego faworyta do mistrzowskiego tytułu. Wiele wyjaśni dzień jutrzejszy – podsumował pierwszy dzień Finałów Mistrzostw Polski Kadetów w Siatkówce trener Ryś.

źródło: Radio Park