Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > P. Zagumny: Najważniejszy turniej za dwa miesiące w Pekinie

P. Zagumny: Najważniejszy turniej za dwa miesiące w Pekinie

Dziś bladym świtem do portugalskiego Espinho wylecieli polscy siatkarze. Wicemistrzowie świata na turniej kwalifikacyjny do IO, lecą z nadziejami, ale w nienajlepszych humorach. I to nie tylko z powodu rannego wstawania, bo na lotnisku musieli pojawić się tuż po szóstej rano.

Co nas nie zabije to nas wzmocni – mówił w radio TOK FM Mirosław Przedpełski prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. I pod takim hasłem, po blamażu w eliminacjach mistrzostw Europy, polecieli do Portugalii nasi reprezentanci. – Jedziemy po awans. Humory oczywiście nie są do końca takie, jak powinny być, bolą nas te porażki, ale mamy szanse szybko się zrehabilitować – deklaruje Daniel Pliński.

O awans zagramy z gospodarzem – Portugalią, Portoryko i Indonezją. Ta ostatnia drużyna uważana jest za najsłabszą. – Awans zdobędzie drużyna na P. – uważa Michał WiniarskiAle to my z tych P. jesteśmy najsilniejsi. Udowodniliśmy to wiele razy, musimy to pokazać jeszcze raz.Siatkarze obiecują, że, wyciągnęli wnioski z turnieju w Tallinie i tym razem nie zlekceważą żadnego przeciwnika. – Teraz w siatkówce nie ma słabych drużyn. Trzeba być czujnym, a nam tej czujności zabrakło w Estonii i przegraliśmy dwa mecze – mówi Pliński. – Każdy przeciwnik jest ciężki, żadnego nie można lekceważyć. Do każdego spotkania trzeba podejść na 100 procent – dodaje Marcin Wika.

Ale żaden z Polaków nie wyobraża sobie, by naszej reprezentacji zabrakło w Pekinie. – Nikt z nas nie dopuszcza nawet do siebie takiej myśli – mówi Wika. A Paweł Zagumny pytany o najważniejszy dla Polaków turniej w sezonie, odpowiada, że ten najważniejszy odbędzie za dwa miesiące w Pekinie. Portugalia już raz okazała się szczęśliwa dla polskich siatkarzy. Cztery lata temu to właśnie po turnieju w tym kraju zakwalifikowaliśmy się do Igrzysk w Atenach.

* Łukasz Starowieyski Radio TOK FM

źródło: gazeta.pl, Radio TOK FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved