Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Przedostatni dzień turnieju w Abu Dhabi

Przedostatni dzień turnieju w Abu Dhabi

Poniedziałek był przedostatnim dniem rywalizacji, podczas międzynarodowego turnieju siatkarek w Abu Dhabi. Cztery najlepsze reprezentacje po fazie grupowej, rozegrały spotkania półfinałowe. Do finału awansowały zespoły Kuby i Holandii.

Prowadzone przez Marco Bracciego Włoszki, przegrały po zaciętym tie-breaku spotkanie z Kubą. Dość eksperymentalnie zbudowana na turniej w Abu Dhabi drużyna włoska, grała coraz lepiej z meczu na mecz. Półfinałowe spotkanie z grającymi w bardzo silnym składzie Kubankami, Włoszki rozpoczęły bardzo dobrze, wygrywając dwa pierwsze sety. Potem górę wzięło większe doświadczenie i zgranie zespołu kubańskiego, choć walka do końca była wyrównana i zacięta. Najlepszymi zawodniczkami w ekipie włoskiej były Nadia Centoni i kapitan zespołu – Fiorin. Dobrze zagrała też mająca niewielkie doświadczenie kadrowe, Vigano. Po postawie Włoszek w tym turnieju, można sądzić, że trener pierwszej reprezentacji – Massimo Barbolini, będzie miał bogactwo wyboru podczas budowania kadry na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie.

Kuba – Włochy 3:2(27:29, 21:25, 25:18, 26:24, 19:17)

Składy:

Kuba: Sanchez 4, Ramirez 15, Caraces 3, Carrillo 21, Santos 19, Ruiz 13, Mesa (libero) oraz Calderon 14, Barros 8. Trener: Perdomo

Włochy: Centoni 17, Fiorin 20, Crisanti 6, Rondon 7, Viganó 17, Arrighetti 7, Merlo (libero) oraz Pinncerato, Vitez, Bosetti, Garzaro. Trener: Bracci

W drugim meczu półfinałowym, grające w bardzo mocnym składzie Holenderki, wygrały 3:1 z dobrze radzącymi sobie w Abu Dhabi podopiecznymi Giovanniego Guidetti – Niemkami.

Holandia – Niemcy 3:1

We wtorek, 27 maja, rozegrane zostaną dwa ostatnie spotkania turnieju – o złoty i o brązowy medal. Jako pierwsze na parkiet wybiegną Niemki i Włoszki, w meczu o brąz. Rywalizację zakończy finał pomiędzy Kubankami i Holenderkami.

Przypomnijmy, że na zespoły czekają nagrody pieniężne, w tym: 300 000 dolarów dla zwycięzcy, 200 000 dolarów dla srebrnego medalisty i 100 000 dolarów dla brązowego medalisty.

Finałowe mecze turnieju w Abu Dhabi

wtorek, 27 maja:

godz. 16.00
mecz o 3. miejsce: Włochy - Niemcy


godz. 18.30
FINAŁ: Kuba - Holandia

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved