Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Justyna Ordak: Zadomowiłam się już w Poznaniu

Justyna Ordak: Zadomowiłam się już w Poznaniu

Poznański AZS AWF zakończył sezon na 7. miejscu w tabeli LSK. Aktualnie klub boryka się z problemami finansowymi. Oto co powiedziała w krótkiej rozmowie ze Strefą Siatkówki rozgrywająca akademiczek - Justyna Ordak.

Anna Graczyk: – Od samego początku tegorocznych rozgrywek towarzyszyły Wam problemy finansowe. Jak duży wpływ miało to na postawę zespołu?

Justyna Ordak: – Trudno powiedzieć jak wpłynęła na nas wieść o utarcie sponsora. Myślę, że ciągła niepewność dotyczącą stabilności klubu mogła mieć na nas jakiś mały wpływ tylko, że każda z nas przeżywała to na swój sposób. Sądzę, że problemy finansowe na pewno nie zaważyły na osiągniętym przez nas wyniku końcowym.W sezonie 2007/2008 zajęłyście ostatecznie 7. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet, mimo że celem była walka o 5. lokatę. Co było według Ciebie przyczyną takiego stanu rzeczy?

Poziom zespołów, które teoretycznie były w naszym zasięgu był bardzo wyrównany, dlatego gdy dochodziło do „starcia” miedzy nami to momentami można było zobaczyć naprawdę dobre widowisko. Wszystkie zespoły z dolnej części tabeli miały na pewno świadomość, że o zdobycz punktową mogą zawalczyć w pojedynku z zespołami spoza czołówki, a drużynom które przewodziły stawce mogły ewentualnie „urwać” jakiś punkcik. Trochę szkoda, że ostatecznie zajęłyśmy dopiero 7.miejsce bo przez dłuższy czas byłyśmy na pewnej 5. lokacie.

Jak odniosłabyś się do pogłosek na temat przyszłości AZS-u AWF-u? (rozwiązanie sekcji siatkówki kobiet przyp.red.)

Myślę, że klub będzie nadal funkcjonował, bo przecież w takim mieście jak stolica Wielkopolski nie powinno zabraknąć kobiecej siatkówki, która jest tu od lat. Jestem przekonana, że władze Poznania na pewno pomogą sekcji. Z tego co wiem ciągle trwają poszukiwania sponsorów.

Jakie są Twoje plany na najbliższe tygodnie?

W najbliższym czasie zamierzam nadrobić wszystkie zaległości w szkole i obronić licencjat, a potem wrócę do rodzinnego Gdańska i będę odpoczywać nad morzem.

Chciałabyś kontynuować swoją grę w AZS AWF Poznań w przyszłym sezonie?

Chciałabym pod warunkiem, że organizacyjnie, finansowo i personalnie klub będzie do tego przygotowany. Zadomowiłam sie już w Poznaniu, ale czasami nie ma wyboru, czas pokaże…

*z zawodniczką rozmawiała Anna Graczyk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved