Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Jest szansa na powrót starej, dobrej Stali

Jest szansa na powrót starej, dobrej Stali

Waży się przyszłość I-ligowego klubu siatkarskiego z Nysy. Teraz wszystko w rękach władz tamtejszej uczelni. Chętna to prowadzenia klubu jest grupa osób związana w przeszłości z nyską siatkówką, m.in. Dariusz Pięt.

Jest chętny, aby poprowadzić klub, po tym jak skończyły się możliwości, głównie finansowe, Państwowej Szkoły Zawodowej w Nysie. Jak zapewniła Zofia Wilimowska, przyszła rektor i obecna prezes uczelnianego stowarzyszenia AZS, jest wola, aby przekazać miejsce w I lidze i zespół.

Chętna to prowadzenia klubu jest grupa osób związana w przeszłości z nyską siatkówką i stowarzyszeniem NKS. Wśród nich są m.in. Dariusz Pięt, Andrzej Dziki, Marek Mordalski i Feliks Kamiennik.Odbyli oni już rozmowy z władzami uczelni, miasta oraz starostwa powiatowego i pomysł ten zyskał akceptację. W ich efekcie ustalono także, że PWSZ przekaże miejsce i siatkarzy (de facto ich karty zawodnicze są własnością uczelni, a nie stowarzyszenia, które prowadziło zespół w sezonie) oraz będzie wspierać klub, przekazując w użytkowanie halę, siłownię i pomieszczenie odnowy biologicznej oraz dostarczając sprzęt siatkarski.

My chcemy poprowadzić klub, mamy swoje pomysły, ale przede wszystkim jest w nas wola pracy i działania – mówi Dariusz Pięt. – Dopóki jednak nie zostaną zakończone wszystkie formalności, nie możemy o niczym decydować: finansach, składzie i tym podobnych sprawach.

Formalności, które muszą zostać spełnione, to decyzja senatu PWSZ o przekazaniu klubu do dalszego prowadzenia nowemu stowarzyszeniu. To musi zostać wcześniej zarejestrowane w sądzie i zgłoszone do Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Musi się też odbyć jego walne zebranie, na którym zostanie wybrany zarząd z prezesem. Wstępnie ustalono, że senat decyzję podejmie 30 maja.

Potem będziemy mogli zacząć działać oficjalnie, prowadzić rozmowy z potencjalnymi sponsorami i kompletować skład, ale do tego czasu musimy czekać – dodał Pięt.

Autor: Marcin Sabat (Nowa Trybuna Opolska)

źródło: nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved