Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Swiss Masters: Triumf Grecji i Niemiec

Swiss Masters: Triumf Grecji i Niemiec

W turnieju z cyklu eliminacji do Mistrzostw Europy NESTEA - Swiss Masters w kategorii kobiet triumfował grecki duet Vassiliki Karadassiou /Vassiliki Arvanity. Wśród mężczyzn najlepsi byli Niemcy, Kay Matysik i Stefan Uhrmann.

Grecka para Vassiliki Karadassiou /Vassiliki Arvanity w minionych sezonach dwukrotnie gościła w Lucernie i dwukrotnie wyjeżdżała stamtąd ze złotym medalem. Tak było również tym razem. W pojedynku ze szwajcarskim duetem Simone Kuhn/Lea Schwer, Greczynki triumfowały 21:17, 21:17. Dzięki zwycięstwu zdobyły 600 punktów rankingowych i nagrodę pieniężną w wysokości 11000 euro. – Przyjechałyśmy do Lucerny, aby dokończyć nasz hat-trick – zapowiadała jeszcze przed finałem Vassiliki Arvanity. Szwajcarki mimo przegranego finału były zadowolone z występu. – Uważam, że dobrze zaprezentowałyśmy się przed naszymi fanami – powiedziała Simone Kuhn. Za drugą lokatę para ze Szwajcarii zainkasowała 540 punktów i 7500 euro. Trzecia lokata przypadła w udziale duetowi z Norwegii – Hakedal/Toerlen, które w trzech setach 16:21, 21:15, 15:10 pokonały Inese Jursone i Ingunę Minusa z Łotwy.

Dzięki zwycięstwu Greczynki powiększyły swoją imponującą kolekcję medali. W rozgrywkach NESTEA European Championship Tour Grecja wywalczyła 11 medali, w tym osiem złotych, dwa srebrne i jeden brązowy. Wszystkie dzięki parze Vassiliki Karadassiou/Vassiliki Arvanity. Utalentowany duet ma również w dorobku dwa tytuły mistrzyń Europy, zdobyte w 2005 i 2007 roku.
W rozgrywkach mężczyzn triumfowali Kay Matysik i Stefan Uhrmann z Niemiec, którzy dwa tygodnie wcześniej wygrali Austrian Masters w St. Pölten. W finale z powodzeniem rywalizowali z bliźniakami z Francji (Andy i Kevin Ces). – Byłoby wspaniale, gdybyśmy nadal grali tak dobrze – powiedział Uhrmann. Forma niemieckiej pary cały czas rośnie, czego dowodem jest triumf nad broniącymi tytułu Saschą Heyerem i Patrickiem Heuscherem w półfinale. Trzecie miejsce, o czym już informowaliśmy, zajęła polska para – Fijałek/Prudel.

Za cztery dni kolejne zawody z cyklu NESTEA European Championship Tour, tym razem w Holandii.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved