Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Prasa o siatkarzach: Co wy robicie?!

Prasa o siatkarzach: Co wy robicie?!

Po przegranych ze słabeuszami kwalifikacjach mistrzostw Europy polska prasa nie zostawia suchej nitki na drużynie Raula Lozano. Dzienniki piszą, że wiara w olimpijski awans została mocno nadwątlona.

Przegląd Sportowy – Wielka kompromitacja

Niemcy pojadą na igrzyska do Pekinu po raz pierwszy od 36 lat. Polsce o awans będzie bardzo ciężko, bo w Tallinie wysłali rywalom jasny sygnał, że nie są w dobrej formie. Teraz mają tylko cztery dni, by podnieść się po estońskim nokaucie i udowodnić, że nie brakuje im charakteru. Jeśli w Espinho wywalczą awans do Pekinu, wpadka w Tallinie wspominana będzie jako senny koszmar, coś tak nierealnego, że aż trudno uwierzyć, że mogło się zdarzyć. Jeśli przegrają, już w przedbiegach stracą szansę na historyczny olimpijski medal, a Raul Lozano straci posadę i w niesławie pożegna się z Polską.Super Express – Co wy robicie!?

Ale wstyd! Miała być bezproblemowa kwalifikacja siatkarzy do mistrzostw Europy 2009, a wyszła jedna wielka kompromitacja. Nasi siatkarze przegrali z europejskimi słabeuszami.

W Tallinie biało-czerwoni w fatalnym stylu przegrali mecze z Czarnogórą i Estonią (oba 2:3) – rywalami z najniższej europejskiej półki, których jeszcze tydzień temu w Olsztynie ograli do zera.

Gazeta Wyborcza – Dramat w Tallinie, blamaż polskich siatkarzy

Kiedy w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy Polska przegrywała z Belgią, chyba nikt nie przypuszczał, że może być jeszcze gorzej. A jednak… Żeby zagrać w kolejnym turnieju, wicemistrzowie świata muszą zagrać w turnieju barażowym.

Polakom brakował dynamiki, wszystko robili wolniej od przeciwników. A gdy doszły do tego nerwy, stało się nieszczęście. Teraz żeby zagrać w finałach mistrzostw Europy, musimy we wrześniu pokonać Belgię lub Grecję (mecz i rewanż). Obie drużyny są klasyfikowane wyżej niż Estonia czy Czarnogóra.

Ale najważniejszy turniej czeka nas w następny weekend w portugalskim Espinho. Jego stawką jest występ w Pekinie. Tam rywale – Portugalia czy Portoryko – będą silniejsi niż Estonia, a nasi zawodnicy po fatalnym występie w Tallinie nie będą faworytami.

Rzeczpospolita – Katastrofa w Tallinie

Polscy siatkarze przegrali z Czarnogórą i Estonią po 2:3 podczas eliminacji w Tallinie i nie zdobyli awansu na mistrzostwa Europy 2009. Sposób trenera Estonii Avoo Keela na Polaków (Zamykać oczy i walić zagrywkę z całej siły) okazał się skuteczny. Trener Raul Lozano przepraszał.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved