Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Izabela Kasprzyk w Centrostalu

Izabela Kasprzyk w Centrostalu

Dwa tygodnie temu bydgoski Centrostal testował atakującą Izabelę Kasprzyk. Siatkarka pokazała się z dobrej strony i dlatego klub podpisał z nią dwuletni kontrakt. "Jest ambitna i chce się rozwijać" - mówi o niej trener Makowski.

To kolejna z zapowiadanych nowych siatkarek w bydgoskiej drużynie. Wcześniej podpisano kontrakt z rozgrywającą Moniką Smak.

Trener Piotr Makowski sprawdzał umiejętności Kasprzyk podczas testów dwa tygodnie temu. – Trwały dwa dni. Pokazała się z dobrej strony. Zna też specyfikę ligi, w której będziemy grali. Odnosiła sukcesy w kategoriach młodzieżowych. Jest ambitna i chce się rozwijać – mówi Makowski.Kasprzyk ma 181 cm wzrostu. Jej poprzedni zespół zajął w I lidze w minionym sezonie piąte miejsce, ale żeński zespół Skry został rozwiązany, więc była wolną zawodniczką. Obecnie kończy w Częstochowie studia. – Ma indywidualny tok nauki. Będzie pasowała do naszej drużyny – mówi Makowski.

Centrostal poszukuje jeszcze przyjmującej i środkowej (na razie pozostały Dominika Kuczyńska i Monika Naczk, Aleksandra Liniarska poszukuje nowego klubu).

Natomiast na tej pierwszej pozycji brakuje jeszcze przynajmniej dwóch zawodniczek. Spośród grających w poprzednim sezonie siatkarek bliska podpisania umowy jest Joanna Kuligowska. Druga przyjmująca będzie nowym nabytkiem najprawdopodobniej, tak jak Kasprzyk, z klubu I ligi. Przypomnijmy, że odeszły występujące w Centrostalu na tej pozycji Petia Cekowa i Dorota Ściurka (prawdopodobnie zagra w Stali Mielec).

Sądzę, że dwie umowy podpiszemy jeszcze w tym tygodniu. Szukamy zawodniczek odpowiadających umiejętnościami oraz cechami charakteru drużynie Centrostalu – wyjaśnia Makowski.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved