Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kw. do IO: Wypowiedzi po meczu Polska – Portoryko

Kw. do IO: Wypowiedzi po meczu Polska – Portoryko

Polskie siatkarki zagrały dziś w trochę zmienionym składzie. Marco Bonitta dał szansę gry nowym siatkarkom. Na pomeczowej konferencji podkreślał, że ważny jest także ich rozwój.

Marco Bonitta: Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu wywalczyliśmy bilet na Igrzyska. Teraz możemy się zrelaksować przez kilka dni. Dziś graliśmy innymi zawodniczkami, gdyż musimy rozwijać nasze nowe i młode siatkarki.

Katarzyna Skowrońska: Uważam, że nie zagrałyśmy najlepiej podczas tego turnieju. Nasz poziom nie jest dość wysoki, ale na szczęście wywalczyłyśmy awans na Igrzyska. Dzisiejszy mecz był trudny, gdyż byłyśmy zmęczone, a awans był już w kieszeniach. Polscy kibice spodziewają się pewnie medalu na Igrzyskach, bo wiele lat temu reprezentacja wywalczyła krążek. Nie mówimy, że zdobędziemy medal, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy.Juan Carlos Nunez: Dzisiejszy mecz, w perspektywie awansu na Igrzyska, nic dla nas nie znaczył. Jednak niedługo czeka nas ważny turniej w Meksyku, dlatego też uważam, że dzisiejszy mecz był nam potrzebny i dobry. Jesteśmy zmęczeni, dlatego teraz musimy przygotować się fizycznie na turniej w Meksyku.

Vilmarie Mojica: Nie miałyśmy niemal żadnych szans, aby pojechać stąd na Igrzyska. Teraz jedziemy na turniej do Meksyku i dzisiejszy mecz był dla nas przygotowaniem do niego.


Lena Dziękiewicz była zadowolona po zwycięstwie nad Portoryko w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zawodniczka nie czuje się jednak pewna wyjazdu do Pekinu.

Chyba fakt awansu na Igrzyska Olimpijskie dociera do Was powoli – dziś wasza radość wyglądała na efektowniejszą niż wczoraj.

Eleonora Dziękiewicz:Bo wiemy, że to już koniec, zarówno przygotowania, jak i sam turniej były bardzo męczące.

Trener Bonitta oświadczył, że 9 miejsc jest już zajętych, a nad trzema zastanawia, wiesz może nad którymi?

Nie ma chyba wątpliwości co do rozegrania – Milena Sadurek i Katarzyna Skorupa mogą być chyba pewne wyjazdu, podobnie jak Małgorzata Glinka, Masza Liktoras, nie wiem jak jest w przypadku innych zawodniczek.

Byłaś pewniakiem przed turniejem, podczas spotkań zrodziły się zapewne małe wątpliwości.

Będę robiła swoje i nie będę się nad tym zastanawiała, nie uważam się za pewniaka.

źródło: fivb.org, inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved