Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jelena Nikolić: Pokazałyśmy, że jesteśmy wielką drużyną

Jelena Nikolić: Pokazałyśmy, że jesteśmy wielką drużyną

Serbia podobnie jak Polska, Japonia i Kazachstan wywalczyły awans do Igrzysk Olimpijskich. Oto co powiedzieli krótko po decydującym spotkaniu, gwiazda serbskiego zespołu - Jelena Nikolić, oraz serbski szkoleniowiec - Zoran Terzić.

Nie potrafię określić uczucia, które jest we mnie. Jestem szczęśliwa jak nigdy w życiu. Marzeniem każdego sportowca jest zagrać w Igrzyskach Olimpijskich i każdy wie, jak ciężka jest do nich droga. Mieliśmy w tym sezonie dużo problemów co nie pozwoliło nam awansować wcześniej. Z różnych powodów nie mogłyśmy grać w kompletnym składzie co wiąże ze sobą pewne komplikacje. Obserwując turniej w Tokio można powiedzieć, że był to dla nas łatwy turniej , jednak wierzcie mi tak nie było. Nie mam tu na myśli strony fizycznej, ale mentalnej ponieważ była to nasza ostatnia szansa awansu. Myślę, że pokazałyśmy że jesteśmy wielką drużynąJelena Nikolić.

To dla nas historyczny moment, ponieważ po raz pierwszy żeńska reprezentacja Serbii zagra w Igrzyskach Olimpijskich. Zagraliśmy bardzo dobrze, z czego jesteśmy bardzo, bardzo szczęśliwi. Po zdobyciu 24. punktu w meczu z Dominikaną kapitan mojego zespołu Vesna Čitaković–Đurišić poprosiła mnie bym wziął czas. Dziewczyny namalowały sobie wtedy na ramionach kręgi olimpijskie i z taką ozdobą zdobyły ostatni punkt tego spotkania. W normalnych okolicznościach bym tego nie zrobił, ale do Igrzysk Olimpijskich nie awansuje się codziennie (śmiech) – powiedział selekcjoner Serbek,Zoran Terzić.

źródło: inf. własna, ossrb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved