Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > W białostockim klubie trwają poszukiwania nowych siatkarek

W białostockim klubie trwają poszukiwania nowych siatkarek

Nowe zawodniczki w zespole Pronaru Zeto Astwa AZS są pilnie potrzebne. Ostatnio rozwiązano kontrakt z Białorusinką Tatianą Gordiejewą. Na liście życzeń białostockich działaczy, są siatkarki z kilku klubów rodzimej PlusLigi Kobiet.

Magdalena Godos, Agata Sawicka, Anna Woźniakowska, Izabela Żebrowska z Winiar Kalisz, Ewa Kasprów z Gedanii Gdańsk, Anna Manikowska z Farmutilu Piła, Gabriela Wojtowicz z Muszynianki Muszyna oraz Małgorzata Plebanek z Piasta Szczecin – m.in. tymi siatkarkami interesują się białostoccy działacze, tworząc zespół przed nowym sezonem ekstraklasy.

Trener Dariusz Luks ma obecnie w kadrze ledwie osiem siatkarek: Joannę Szeszko, Katarzynę Walawender, Dominikę Koczorowską, Elenę Hendzel, Katarzynę Kalinowską, Ilonę Gierak, Justynę Sachmacińską i Magdalenę Saad. Niewykluczone, że ta kadra ulegnie jeszcze zmniejszeniu, gdyż niektóre z zawodniczek zastanawiają się nad zmianą klubu.Działacze zapowiadają jednak, że na początku czerwca będą mieć skompletowany nowy silniejszy skład. Wzmocnień szukają m.in. w ekipie brązowych medalistek mistrzostw Polski Winiarach Kalisz. Klub ten ma poważne problemy finansowe i większość zawodniczek rozgląda się za nowymi pracodawcami.

Nie ukrywam, że mam już za sobą wstępne rozmowy na temat gry w Białymstoku, ale na razie nie ma żadnych konkretów – zastrzega Woźniakowska, 26-letnia zawodniczka mogąca występować zarówno na pozycji przyjmującej, jak i atakującej. – Klub z Kalisza ma wobec nas spore zaległości w płatnościach. W następnym tygodniu ma okazać się, czy w ogóle będzie istniał. Dlatego każda z nas rozgląda się za nowym zespołem.

Oprócz Woźniakowskiej białostoczanie chcieliby pozyskać jeszcze trzy inne zawodniczki z Kalisza, mające za sobą występy w reprezentacji Polski. Chodzi o 25-letnią rozgrywającą Godos, 23-letnią atakującą Żebrowską oraz 23-letnią libero Sawicką. Jednak ściągnięciem tych zawodniczek zainteresowane też są inne kluby i nie wiadomo, czy trafią do Białegostoku.

Rozmawiamy z różnymi siatkarkami, ale nie możemy jeszcze mówić o nazwiskach – stwierdza Wojciech Piotrowski, menedżer zespołu. Jednak jak udało nam się ustalić, nie tylko pozyskaniem zawodniczek z Kalisza zainteresowani są włodarze klubu. Wcześniej pisaliśmy, że niewykluczone jest wypożyczenie do zespołu z Białegostoku Wojtowicz z Muszynianki. Białostoczanie prowadzą też rozmowy z rozgrywającą Gedani, Ewą Kasprów.

31 maja kończy mi się kontrakt i do tego czasu nie chciałabym nic mówić o przyszłości, ale rzeczywiście pewne rozmowy z klubem z Białegostoku były – przyznaje rozgrywająca.

Wstępne rozmowy ma za sobą też druga rozgrywająca wicemistrzyń Polski z Piły, grająca już wcześniej w Białymstoku Manikowska.

Włodarze klubu w poszukiwaniach nowych zawodniczek nie ograniczają się tylko do klubów z ekstraklasy. Po tym jak ściągnięta z I-ligowego AZS-u KSZO Ostrowiec Świętokrzyski Katarzyna Walawender okazała się wzmocnieniem, teraz prowadzą rozmowy z przyjmującą Piasta Szczecin Małgorzatą Plebanek.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved