Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Swiss Masters: Fijałek i Prudel zagrają o brąz

Swiss Masters: Fijałek i Prudel zagrają o brąz

Polscy siatkarze plażowi - Grzegorz Fijałek oraz Mariusz Prudel, przegrali dzisiaj w walce o finał z francuską parą braci Ces. Polacy walczyli do upadłego i ulegli po długiej trzysetowej walce. Jutro walczyć będą o brąz w Swiss Masters.

By awansować do meczu z braćmi Ces, Polacy najpierw rozegrali spotkanie z parą gospodarzy Heucher/Heyer. Biało-czerwoni nie za dobrze rozpoczęli pierwsze dziś spotkanie. W pierwszej partii praktycznie od początku przeważali Szwajcarzy. Którzy wygrali wysoko tę odsłonę 21:14. W drugim secie Polacy zagrali już dużo lepiej i nie odstawali od dużo bardziej utytułowanej szwajcarskiej pary. Dobra gra Mariusza i Grzegorza pozwoliła im już od połowy seta kontrolować sytuację i z akcji na akcję podwyższać prowadzenie. Ostatecznie nasza para wygrała go 21:17. Set decydujący był niezwykle wyrównany od początku do końca. Walka o półfinał toczyła się akcja za akcję, punkt za punkt, jednak zawsze to jedno oczko do przodu zdobywali Polacy. Dopiero przy stanie 13:12 Mariusz i Grzegorz zdobyli punkt dający im piłkę meczową i dwa oczka przewagi (14:12). Nasi reprezentanci wykorzystali sytuacje i w drugiej akcji wygrali tie-breaka 15:13 i cały mecz 2:1.

Fijałek/Prudel – Heuscher/Heyer 2:1(14:21, 21:17, 15:13)

Początek meczu przegraliśmy wyraźnie, trochę chyba mentalnie – komentował na gorąco Strefie Siatkówki trener reprezentacji Polski Sławomir Robert. – Chłopcy cały czas mieli świadomość, że grają z jedną z najlepszych par na świecie, regularnie odnoszącą sukcesy na World Tour. W drugim secie udało im się odblokować. Grali świetnie zagrywką, kończyli ataki z kontry i to przesądziło o naszym zwycięstwie – mówi selekcjoner, który jeszcze wczoraj na naszej stronie zapowiadał, że polska para pokusi się o niespodziankę.

W walce o medale Fijałek i Prudel zmierzyli się z francuską parą Ces/Ces, która wcześniej, po ciężkim i emocjonującym pojedynku pokonała parę gospodarzy Laciga/Schnider. Po asie serwisowym Fijałka nasza para remisowała w partii pierwszej 3:3, a po jego skutecznej obronie, która przyniosła punkt, polska dwójka wyszła na prowadzenie 6:5. Niestety Francuzi w niedługim czasie odskoczyli Polakom. Dwie kontry dały im prowadzenie 14:11. Aut w ataku Francuza i skuteczna kontra polskiej drużyny sprawiła, że na tablicy wyników widniał remis 20:20. Niestety, set na niekorzyść Polaków zakończył się asem serwisowym franuskiego zawodnika.

Źle rozpoczęli nasi dwaj plażowicze seta drugiego. Dwie skuteczne zagrywki jednego z braci Coss, blok na Fijałku dały Francuzom prowadzenie 5:1. Po dobrej zagrywce Prudela polska para odrobiła trochę strat i przegrywała trzema punktami 5:8. Jednak w tym etapie seta przeciwnicy naszej dwójki, w ataku robili co chcieli. Nieskończone ataki Polaków mściły się na naszych reprezentantach (7:12). Po asie serwisowym Fijałka biało-czerwoni przegrywali już jedynie trzema punktami. Natomiast, dzięki dwóm kontrom polskiej pary, z przewagi Francuzów pozostał już tylko jeden punkt (14:15). Blok Prudela wyrównał stan seta na 17:17. Kolejna ściana postawiona przez tego gracza wyprowadziła podopiecznych Sławomira Roberta na prowadzenie 22:21. Polacy dzięki skutecznej grze w obronie i dobrze wyprowadzonej kontrze zakończyli seta zwycięstwem 23:21.

Od prowadzenia 3:1, seta decydującego rozpoczęli Francuzi. Po skutecznej kontrze bracia Coss podwyższyli prowadzenie do 6:3. Skuteczny blok na Fijałku dał im dziewiąty punkt, podczas, gdy Polacy na swym koncie mieli ich cztery. Skutecznie wyprowadzona kontra polskiej dwójki, zmniejszyła ich straty do dwóch punktów. Przy stanie 9:7 dla reprezentantów Francji, jeden z braci – Kevin poprosił o pomoc medyczną. Po krótkiej przerwie Francuzi powrócili na boisko. Chwila oddechu dobrze wpłynęła na polskich zawodników, którzy po skutecznej akcji z kontry, zmniejszyli przewagę przeciwników do jednego punktu (10:11). Niestety, po dobrym ataku, Francuzi przy stanie 14:12 mieli pierwszą szansę na zakończenie spotkania. Polacy jednak walczyli do końca. Fantastycznie wybronili meczbola i po bloku Prudela wyrównali po 14. Niejasna sytuacja na koniec partii dała prowadzenie Francuzom, którzy nie dali już sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk. Wygrali tie-breaka do 16 i całe spotkanie 2:1.

Fijałek/Prudel – Ces/Ces 1:2

(20:22, 23:21, 16:18)

Jutro w spotkaniu o brąz Fijałek/Prudel spotkają się po raz kolejny ze szwajcarską parą Heuscher/Heyer, którą to pokonali dzisiaj w trzech setach. Walkę o podium Polacy rozpoczną o 15.30.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved