Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piła chce zatrzymać trenera Matlaka

Piła chce zatrzymać trenera Matlaka

- Nie dopuszczamy możliwości, żeby Jerzy Matlak przestał pracować z naszą ekstraligową drużyną - powiedział wiceprezes Farmutilu Piła, Radosław Ciemięga. Trener Matlak jest uważany obecnie za najlepszego polskiego szkoleniowca siatkówki.

Matlak ma ogromne doświadczenie, pracuje w ekstraklasie już od 36 sezonów. Wiele z nich spędził w Pile, z którą jest mocno związany. Nic dziwnego, że gdy po zakończeniu sezonu stwierdził, że najprawdopodobniej odejdzie do Bielska-Białej, w Pile powstało zamieszanie.

Dołożymy starań, aby trener Matlak został w Pile. Nie dopuszczamy innej myśli – mówi wiceprezes klubu Radosław Ciemięga i dodaje, że rozmowy w tej sprawie trwają.Jerzy Matlak jeszcze decyzji nie podjął. – W Pile jest mi dobrze, ludzie traktują mnie tu niesamowicie, jak bohatera. Nigdzie indziej czegoś takiego bym nie doświadczył – mówi. – Jednakże sprawa nie rozbija się o mnie, ale o zespół.

Trener Matlak podkreśla, że najważniejsze dla niego jest to, jaki zespół będzie mieć do dyspozycji. – Pierwszy z moich warunków, czyli spłata zadłużenia wobec zawodniczek, został zrealizowany – mówi. – To ważne. Ja, co prawda, nigdy nie dopuszczę do tego, by zawodniczki grały gorzej tylko dlatego, że nie dostają na czas pieniędzy. Terminowość wypłat jest jednak bardzo ważna przy rozmowach z nowymi siatkarkami, które chcemy pozyskać.

Matlak podkreśla: – Coś się zaczęło dobrego w Pile dziać. Włączają się władze, pojawiają się nowe pieniądze. Mamy zamknięty poprzedni sezon i pieniądze na nowy – mówi. – Nie możemy równać się do Muszyny, to jasne, ale różnica między Farmutilem Piła a Aluprofem Bielsko-Biała maleje.

Czy to znaczy, że Matlak zostanie? – Tego jeszcze powiedzieć nie można – mówi szkoleniowiec. – Wszystko zależeć będzie od tego, jak dalej potoczą się prace przy budowie klubu i zespołu na nowy sezon.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved