Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kw. do IO: Wypowiedzi po meczu Polska – Serbia

Kw. do IO: Wypowiedzi po meczu Polska – Serbia

Polskie siatkarki wygraną nad ekipą Serbii zapewniły sobie awans na IO w Pekinie. Serbki zdołały to zrobić już wcześniej. W dniu dzisiejszym, obie drużyny mogą już odetchnąć.

Marco Bonitta: Dzisiaj miałem w sobie wiele emocji. Dla mnie to drugi zespół, z którym pojadę na Igrzyska. To wielkie emocje dla polskiej siatkówki, dla działaczy, zawodniczek i kibiców, którzy tak długo czekali na udział w Igrzyskach. Igrzyska są najważniejszymi zawodami. Patrząc jeszcze rok wstecz, awans na te Igrzyska to było trudne zadanie. Dlatego dziękuję wszystkim ludziom w Polsce.

Katarzyna Skowrońska: Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałyśmy ten mecz, ponieważ dał nam awans do Pekinu. Jestem z nas bardzo dumna, ponieważ Polska czekała na udział w Igrzyskach 40 lat. Musiałyśmy tutaj mocno powalczyć. Dzisiejszy mecz był bardzo trudny, dlatego tym większa jest radość z wygranej.Zoran Terzic: Musze pogratulować zespołowi Polski kwalifikacji na Igrzyska, szczególnie trenerowi Marco Bonicie. My przegraliśmy dziś dwa pierwsze sety, ale myślę, że Polska też nie grała w nich rewelacyjnej siatkówki. My kwalifikację wywalczyliśmy wczoraj, dlatego dziś widać było rozprężenie. Mam nadzieję, że jutro przeciwko Japonii zagramy bez problemów.

Sanja Tomasevic: Przede wszystkim gratulacje dla Polek z powodu kwalifikacji na IO. Dzięki Bogu my wywalczyłyśmy awans wczoraj, dlatego dzisiaj mogłyśmy zagrać na luzie i wystawić rezerwowe zawodniczki. Myślę, że ogólnie zagrałyśmy dobrze, bo miałyśmy mało czasu na odpoczynek po sezonie ligowym.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved