Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Jose Luis Molto: Szukam klubu… najlepiej w Polsce

Jose Luis Molto: Szukam klubu… najlepiej w Polsce

Hiszpania pokonała 3:1 reprezentację Tajwanu, w kwalifikacjach do igrzysk w Pekinie. Dziś jednym z najlepszych zawodników na boisku był środkowy bloku, Jose Luis Molto, który zdradził Strefie Siatkówki, że szuka klubu.

Tylko błędy własne i chwila dekoncentracji sprawiły, że Hiszpanie musieli rozegrać cztery partie meczu z Tajwanem. Na parkiecie tylko w dwóch setach pojawił się Israel Rodriguez, który ze względu na ból w nodze został w trakcie meczu zmieniony przez Pedro Suelę.

Po spotkaniu Strefa Siatkówki ucięła sobie krótką pogawędkę ze środkowym Jose Luisem Molto, który, gdy dowiedział się jaki kraj reprezentujemy stwierdził bez wahania: Chciałbym grać w waszej lidze.W Polsce zagra mój przyjaciel Miguel Angel Falasca, na dodatek w Skrze jest również inny gracz, z którym się przyjaźnię, Stephane Antiga – powiedział Jose Luis Molto. – Co prawda Skra ma już skład skompletowany, ale mam nadzieję, że inne kluby jeszcze nie – dodał śmiejąc się zawodnik.

Jak przyznał Molto, poinformował już Mallorcę, że nie zamierza przedłużać z nimi kontraktu. – Po sezonie doszło do rozmów między mną i Mallorcą. Powiedziałem, że chciałbym wyjechać do innej ligi, zagrać w silniejszym zespole – opowiada Molto. – Otrzymałem kilka propozycji z Włoch, ale osobiście wolałbym pojawić się w polskiej lidze.

Molto tuż po zakończeniu sezonu w Hiszpanii rozpoczął starania o zmianę klubu, wysyłając swoje CV do polskiego menagera. – Jestem z nim w kontakcie i mam nadzieję, że uda się znaleźć dla mnie jakiś klub w waszym kraju. Polska liga jest jedną z najlepszych w Europie. Jest jeszcze trochę czasu bo sezon transferowy trwa.

* Z Dusseldorfu dla Strefy Siatkówki Anna Więcek i Anna Gumowska

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved