Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Miguel Angel Falasca: Nie zlekceważyliśmy Kuby

Miguel Angel Falasca: Nie zlekceważyliśmy Kuby

Hiszpania uległa Kubie w pierwszym spotkaniu kwalifikacji olimpijskich w Dusseldorfie. Jak powiedział Strefie Siatkówki kapitan Hiszpanów, Miguel Angel Falasca, drużyna zagrała słabo.

Hiszpanie od początku spotkania mieli problemy z kończeniem ataków. Na palcach jednej ręki można było policzyć punkty zdobyte przez Enrique De La Fuente i Guillermo Falascę.Jeśli mamy problem z przyjęciem nie możemy grać tego co lubimy najbardziej – powiedział po meczu kapitan Hiszpanów, Miguel Angel Falasca. – Lubimy grać szybko, ale dobra gra naszych rywali skutecznie nam to uniemożliwiła.

Falasca przyznał, że kluczem Kubańczyków do zwycięstwa był bardzo dobry blok i skuteczna zagrywka. – Zyskali wiele punktów swoją grą na siatce. Są skoczni, wysocy – argumentował porażkę zawodnik.Najjaśniejszą postacią w zespole był Israel Rodriguez, który ciągnął grę w ataku. Do pewnego momentu. – Lepiej z nim dzisiaj nie rozmawiajcie – uprzedził nas Falasca. Faktycznie gracz już podczas spotkania wdawał się w dyskusje z sędziami, przeciwnikami a kapitan Hiszpanów raz po raz studził temperament swojego kolegi. – Israel bardzo przeżywa każdy mecz, co było widać również dzisiaj. Podchodzi bardzo emocjonalnie. W pewnym momencie emocje wzięły górę na rozsądkiem, dlatego został zmieniony. I tak nie pomógłby drużynie.

Hiszpanie w przedmeczowych wypowiedziach przyznawali, że najgroźniejszym rywalem w Dusseldorfie będą Niemcy. – Nie zlekceważyliśmy Kubańczyków. Byli dzisiaj lepszym zespołem – stwierdził Falasca. – Nie lekceważymy nikogo. Po prostu Kubańczycy grali dużo bardziej cierpliwie.

Falasca zapytany przez Strefę Siatkówki o swój i brata transfer do Polski odpowiedział: Ja się niezmiernie cieszę, że u was zagram. Nie mogłem o tym wcześniej mówić, choć propozycję dostałem już w lutym. Teraz wszystko jest oficjalne. Guillermo natomiast wybrał Włochy. Wiem, że miał propozycję z Częstochowy, ale nie zobaczymy go w Polsce – zakończył zawodnik.

* Z Dusseldorfu dla Strefy Siatkówki Anna Więcek i Anna Gumowska

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved