Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Mariola Zenik: Boję się, że się połamię

Mariola Zenik: Boję się, że się połamię

- Chyba trochę się boję, że się połamię... Jestem trochę większa od Sano. Może gdybym miała ze 20 centymetrów mniej a przez to bliżej do ziemi, mój styl byłby inny. Ale nie chcę nic zmieniać - mówi Mariola Zenik, czołowa libero na świecie.

Z meczu na mecz wyglądacie w Tokio coraz lepiej, ale nastroje po inauguracyjnej porażce z Japonkami były niemal tragiczne. Co się stało?

Mariola Zenik: – Nasza gra nie układa się jeszcze tak, jakbyśmy chciały. Widać pewne niedociągnięcia na boisku, nieporozumienia w poszczególnych akcjach. Potrzebujemy po prostu więcej czasu. Musimy być skoncentrowane do końca. W tym składzie spędziłyśmy ze sobą tydzień i od razu musiałyśmy grać. W meczu z Japonkami miałyśmy problemy z przyjęciem zagrywki. Poza tym, cały zespół Kraju Kwitnącej Wiśni znakomicie broni. Na pewno duże wrażenie robią akcje w obronie, w których libero Yuko Sano efektownie pada i podbija piłkę.Pani nie lubi się tak rzucać na boisku.

Chyba trochę się boję, że się połamię… Jestem trochę większa od Sano. Może gdybym miała ze 20 centymetrów mniej (Zenik mierzy 1,74 m – przyp. red.) a przez to bliżej do ziemi, mój styl byłby inny. Ale nie chcę nic zmieniać. Chyba wychodzi mi to do tej pory nie najgorzej.

* rozmawiał Rafał Bała (Przegląd Sportowy)

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved