Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Łukasz Żygadło w Itas Diatec Trentino

Łukasz Żygadło w Itas Diatec Trentino

Łukasz Żygadło przenosi się do włoskiej Serie A. Od kolejnego sezonu, grający ostatnio w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle reprezentacyjny rozgrywający, wraz z Michałem Winiarskim będzie występował w zespole mistrzów Włoch, Itas Diatec Trentino.

Jak podaje włoski oficjalny serwis drużyny Itas Diatec Trentino rozgrywający polskiej reprezentacji siatkarzy, Łukasz Żygadło od przyszłego sezonu będzie bronił barw tego klubu. Żygadło dołączy tym samym do innego reprezentanta Polski – Michała Winiarskiego.

Już pod koniec sezonu miałem wiele propozycji gry od klubów z całej Europy – mówi Żygadło. – Jednak ostatecznie wybrałem grę w lidze włoskiej w Trentino, ponieważ myślę, że jest to najlepsze rozwiązanie dla moich ambicji. Będę miał okazję grać obok mistrza wielkiego kalibru jakim jest Nikola Grbić, który jest jednym z najlepszych graczy na tej pozycji. Gra u boku Grbica nie przeraża mnie jednak, a dodaje jeszcze większych bodźców i mobilizuje do ciężkiej pracy. Kalendarz w sezonie jest napięty i mam nadzieję, że będę miał szanse na pokazanie się z jak najlepszej strony – mówi reprezentant Polski.Grę w Trentino doradził mi Michał Winiarski, który wyrażał się o tym klubie w samych optymistycznych słowach, zapewniając, że na przyszły sezon szykowana jest tutaj naprawdę silna ekipa – dodaje Żygadło.

Rozgrywający reprezentacji Polski w zeszłym sezonie bronił barw kędzierzyńskiej ZAKSY – szóstej drużyny w Polskiej Lidze Siatkówki. Ma on na swoim koncie również występy w lidze greckiej, tureckiej oraz rosyjskiej. Żygadło wspólnie z reprezentacją Polski zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata w 2006 roku. Natomiast z AZSem Częstochowa sięgnął po mistrzostwo Polski.

Zobacz również:

Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved