Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kadrowa rewolucja w Centrostalu

Kadrowa rewolucja w Centrostalu

Dorota Ściurka, Alicja Malinowska i Aleksandra Liniarska odchodzą z bydgoskiego Centrostalu. Zespół, który na I ligę tworzy Piotr Makowski, dostał wsparcie z Banku Pocztowego i miasta, na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych.

W poniedziałek odbyło się posiedzenie zarządu KS Pałac, na którym dokonano oceny minionego sezonu. Szerzej o tym w innym numerze, dziś o sprawach interesujących kibiców, a więc o budżecie i składzie zespołu, który na I-ligowy sezon buduje Piotr Makowski.

W środę została podpisana umowa z Bankiem Pocztowym, który wsparł klub kwotą 100 tysięcy. W praktyce na konto trafią dwie transze po 40 tysięcy, bo od całej kwoty trzeba jeszcze odprowadzić . W tekście poniżej (”Za krótka kołdra”) piszemy także o 200 tysiącach od miasta, które normalnie wpłynęłyby do budżetu w styczniu, ale kwestie formalne (były wątpliwości Regionalnej Izby Obrachunkowej) spowodowały poślizg.Możemy je przeznaczyć wyłącznie na bieżącą działalność – wyjaśnia Waldemar Sagan, wiceprezes klubu. – Można z nich opłacić na przykład obóz (I-ligowy zespół ma już zapewnione obozy w Zakopanem i Cetniewie), ale nie można wydać na pensje czy kontrakty. Wcześniej dostaliśmy też z budżetu promocyjnego miasta 50 tysięcy.

W składzie pozostały: Monika Weder, Justyna Łunkiewicz, Katarzyna Wysocka, Dominika Kuczyńska i Monika Naczk, a odeszły już Swietłana Gałkina, Marta Pluta i Dominika Leśniewicz. Klub proponował pozostanie Dorocie Ściurce, która jednak postanowiła zmienić barwy (zagra prawdopodobnie w Mielcu). Aleksandra Liniarska chciała pozostać na kolejny sezon, wstrzymywała się jeszcze z decyzją Alicja Malinowska, jednak zarząd postanowił nie przedłużać z nimi kontraktu. Nie zagra także Petia Cekowa, a więc w sumie z zespołu odchodzi siedem siatkarek.

Prowadzimy rozmowy z przyjmującą i atakującą – mówi trener Makowski. – W składzie pozostanie Joanna Kuligowska, decyzji nie podjęła jeszcze Ewa Kowalkowska, ale jeżeli zdecyduje się na grę, to rozpocznie przygotowania razem z całym zespołem (od 28 lipca). Chciałbym mieć 14 zawodniczek, dlatego dołączy do nas z drugoligowego zespołu Agata Skiba i Małgosia Kolanowska. W odwodzie są jeszcze dwie zawodniczki z naszej II ligi – Ania Wodrowska i Aleksandra Nowicka.

* Jacek Drozdowski (Gazeta Pomorska)

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved