Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Gedanistki sprawdzą Szwedki

Gedanistki sprawdzą Szwedki

Kibice przed wakacjami jeszcze raz mogą zobaczyć mecz seniorek w hali przy ul. Kościuszki. Już we wtorek o godz. 17.00 Energa Gedania sprawdzi uniwersjadową reprezentację Szwecji.

Pojedynek zwieńczy drugi tydzień samodzielnej pracy Pawła Kramka. Drugi szkoleniowiec Energi Gedanii otrzymał zadanie prowadzenia zajęć do końca okresu roztrenowania po zwolnieniu Leszka Milewskiego. – W porównaniu ze składem ligowym nie ma z nami czterech zawodniczek – informuje trener Kramek.

Jak już informowaliśmy pozwolenie na wcześniejszy wyjazd do domu otrzymamy zagraniczne siatkarki Natalia Ziemcowa i Natalia Kondracjewa. Kontrakt w Gdańsku upłynął Marcie Siwce. Nie ma też Bereniki Tomsi, która zapewne wkrótce na dobre pożegna się z klubem, w którym się wychowała. Pozostałe zawodniczki zagrają we wtorek w Gdańsku.Nie mamy formalnych możliwości, aby zatrzymać zawodniczkę, gdy kończy się kontrakt, a ona chce odejść. W przypadku Bereniki było oficjalne zapytanie z Białegostoku, który chciał ją pozyskać wraz z Ewą Kasprów, ale zawodniczki nie były zainteresowane. Muszynianka, o której mówiło się w kontekście Tomsi, do naszego klubu się nie odezwała. Natomiast jest propozycja transferowa z Bielska i zainteresowanie nią samej zawodniczki – przyznaje Zdzisław Stankiewicz, prezes gdańskiego klubu.

Według przepisów związkowych zawodniczka, która w karierze jeszcze nie zmieniała klubów, może zmienić pracodawcę, jeśli nowy poprzedniemu zapłaci ekwiwalent za wyszkolenie. Jego wysokość zależy od ligi, w której gra zawodniczka oraz liczby gier w reprezentacji narodowej. Za Tomsię Gedania może otrzymać od 40 do 60 tysięcy złotych.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved