Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > W niedzielę poznamy kolejnych finalistów ME 2009

W niedzielę poznamy kolejnych finalistów ME 2009

Poprad, Antwerpia, Póvoa de Varzim oraz Tallin. Te cztery miasta będą gościły siatkarzy walczących o paszporty na finały mistrzostw Starego Kontynentu. Faworytem turnieju w stolicy Estonii są podopieczni Raula Lozano, którzy przed tygodniem okazali się najlepsi w Olsztynie.

Ze wszystkich sześciu grup kwalifikacyjnych do ME 2009, grupa A wydaje się najbardziej wyrównana. O prawo startu w finałach europejskiego czempionatu rywalizują w niej Rumuni, Ukraińcy, Czesi i Słowacy. Trudno wytypować tu faworytów, jednak na korzyść dwóch ostatnich ekip przemawia atut własnego parkietu (turnieje rozegrane zostaną w Popradzie i Pilźnie – przyp. red). Ale czy to wystarczy? Słowacy bardzo późno rozpoczęli przygotowania do sezonu reprezentacyjnego, a wszystkie ich słabości obnażyły dwa sparingi z trzecia ekipą Świata – Bułgarią. Także Czesi nienajlepiej weszli w sezon, zajmując ostatnie miejsce w rozgrywanym w Lipsku Turnieju Czterech Narodów, ale w trójmeczu z Grekami ich gra wyglądała o niebo lepiej. Czesi i Słowacy nie mogą zapominać o pozostałych przeciwnikach, trenerzy obu zespołów zgodnie podkreślają nieobliczalność zespołów z Rumunii i Ukrainy.

Grupa D pierwszy swój turniej kwalifikacyjny rozegra w Antwerpii. Poza gospodarzami, w Belgii zagrają Szwedzi, Brytyjczycy i Grecy. Najprawdopodobniej sprawa awansu rozstrzygnie się pomiędzy Belgami a Grekami. Warto podkreślić, że Wielka Brytania, która prowadzi dobrze znany polskim kibicom Harry Brooking jest absolutną nowością na siatkarskiej mapie Europy. Przed rokiem jego podopieczni uczyli się siatkówki na Memoriale Huberta Wagnera, tymczasem na początku maja, w I fazie kwalifikacji do ME 2009 okazali się lepsi od wyżej notowanej Danii.Niedaleko Porto rozegrane zostaną drugie kwalifikacje grupy E. Przed tygodniem w bułgarskiej Warnie bezapelacyjnie najlepsi okazali się gospodarze, którzy nie tracąc seta zajeli pierwsze miejsce w grupie. W Povoa de Varzim za dotkliwą porażkę z pewnością będą chcieli się zrewanżować Portugalczycy, którzy za tydzień będą m. in. z podopiecznymi Raula Lozano rywalizować o prawo startu na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

„Polska” grupa jutro rozpocznie dalsze boje o Izmir w Tallinie. Trudno spodziewać się, aby jakikolwiek zespół był w stanie wygrać z Polakami, ale ugranie choćby jednego seta w meczu z wicemistrzami Świata może rozstrzygnąć o tym, który zespół zajmie drugą pozycję, premiowaną grą w barażach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved