Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Rozpoczyna się walka o Igrzyska Olimpijskie

Rozpoczyna się walka o Igrzyska Olimpijskie

W niemieckim Dusseldorfie rozegrany zostanie jeden z trzech turniejów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich. Oprócz gospodarzy do Niemiec przyjadą również męskie reprezentacje Hiszpanii, Kuby i Tajwanu.

Bilet do Pekinu otrzyma tylko zwycięzca turnieju. Outsiderem grupy wydają się być siatkarze z Tajwanu, którzy do Niemiec przyjadą w jednym celu, aby zagrać i zdobyć punkty do światowego rankingu najlepszych siatkarskich drużyn. Z pewnością groźni będą Niemcy, którzy po zeszłorocznym czempionacie Starego Kontynentu w Rosji zajęli piąte miejsce, przegrywając w II rundzie mistrzostw z Hiszpanią, późniejszymi mistrzami Europy. Björn Andrae i spółka będą chcieli przy okazji zrewanżować się za tę porażkę mistrzom Europy. Ich dodatkowym atutem w walce o zwycięstwo będzie publiczność, która powinna licznie przybyć do Dusseldorfu. Wielką niewiadomą jest forma kubańskiej ekipy, którą co chwila opuszczają najlepsi zawodnicy udając się na emigrację. – Nie jest powiedziane, że wygramy turniej, bo jesteśmy gospodarzami. Bardzo ciężką przeprawę będziemy mieli na pewno z Hiszpanią. Również Kuba jest silnym zespołem i przyjedzie do Dusseldorfu po awans – uważa środkowy reprezentacji Niemiec, Stefan Hubner.

Olimpijskie kwalifikacje mają zapewnione Chińczycy oraz trzy najlepsze zespoły Pucharu Świata – Brazylijczycy, Rosjanie i Bułgarzy. W Pekinie nie zabraknie także Serbów, którzy wygrali europejskie kwalifikacje, Amerykanów – najlepszych w strefie NORCECA oraz Wenezuelczyków i Egipcjan.Pozostałe dwa turnieje kwalifikacyjne rozegrane zostaną pod koniec maja. Do portugalskiego Espinho przyjadą Polacy, Portorykańczycy i reprezentanci Indonezji. Dzień później w Japonii rozpocznie się trzeci turniej będący jednocześnie kwalifikacją azjatycką. Tutaj o prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich będzie walczyło osiem drużyn: Algieria, Argentyna, Australia, Iran, Japonia, Korea Płd., Tajlandia i Włochy. Awans do Pekinu wywalczy zwycięzca turnieju oraz najlepszy zespół kwalifikacji azjatyckich. – Na pewno nie jesteśmy faworytem turnieju – mówi australijski przyjmujący, Igor Yudin. – Nie poddamy się jednak łatwo i jedziemy do Japoni, aby sprawić niespodziankę – dodaje zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved