Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Guillermo Falasca: Wierzymy, że nam się uda

Guillermo Falasca: Wierzymy, że nam się uda

Reprezentacja Hiszpanii od dzisiaj mieszka w Dusseldorfie, gdzie już jutro rozpocznie walkę o bilet na Igrzyska Olimpijskie. Lider zespołu, Guillermo Falasca jest przekonany, że drużynę stać na wywalczenie upragnionego awansu.

Hiszpanie już dwukrotnie mieli szansę wywalczyć miejsce w olimpijskiej dwunastce. Podczas Pucharu Świata zajęli piąte miejsce (awans uzyskały trzy pierwsze ekipy) a w czasie kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego w Turcji, przegrali w finale z Serbami 2:3, prowadząc wcześniej 2:0.

Puchar Świata był bardzo trudnym turniejem – wspomina atakujący Hiszpanów, Guillermo Falasca. – Graliśmy dzień w dzień wiele spotkań, a tego typu turnieje nie są naszą mocną stroną. W Izmirze przegraliśmy trochę na własne życzenie i tamta porażka sporo nasz kosztowała. Nie chcemy jednak wracać do tego pamięcią. Mamy teraz ostatnią szansę, którą po prostu musimy wykorzystać.Hiszpanie, którzy trenują wspólnie od trzech tygodni rozegrali w między czasie dwa kontrolne spotkania we Włoszech. Oba przegrali 1:3. Falasca nie przywiązuje jednak do tych porażek większej wagi. – Drużyna jest obecnie w niezłej formie, mimo porażek w meczach kontrolnych uważam, że gramy siatkówkę na wysokim poziomie. Wierzę, że przełoży się to na sukces w Niemczech i pojedziemy na Igrzyska.

Hiszpanie maja w tym roku napięty terminarz. Tuż po zakończeniu kwalifikacji zaczyna się Liga Światowa, do której mistrzowie Europy wracają po kilku latach przerwy a później, jeśli zespół wywalczy awans, Olimpiada. – Nie martwimy się zmęczeniem. Wszyscy wiemy o co gramy i nikt z nas nie będzie narzekał. Nie chcę sięgać do Igrzysk, przyjdzie na to czas jeśli wywalczymy tam bilet. Na razie skupiamy się tylko i wyłącznie na turnieju w Dusseldorfie.

źródło: inf. własna, malaga-hoy.es

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved