Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kw. IO: Polki coraz bliżej celu

Kw. IO: Polki coraz bliżej celu

Polki pokonały reprezentację Korei Południowej w trzech setach. Jest to ich trzecie zwycięstwo w tym turnieju. Przed sobą mają jeszcze spotkania z Tajlandią, Portoryko oraz Serbią.

Swoje czwarte spotkanie w drodze do Pekinu Polki rozpoczęły od uzyskania kilkupunktowego prowadzenia (5:7), głównie dzięki świetnej postawie Małgorzaty Glinki. Po kilku chwilach atakująca zespołu koreańskiego Min-Ji Kim dzięki swoim dwóm atakom oraz asowej zagrywce wyprowadziła swój zespół na prowadzenie (9:6). Podopieczne Bonitty szybko doprowadziły do wyrównania (10:10), a w polu zagrywki pojawiła się Maria Liktoras. Swoim serwisem doprowadziła do popełnienia kilki błędów przez rywalki oraz zdobyła bezpośrednio punkt dla swojego zespołu. Po punktowym bloku Polki schodziły na drugą przerwę techniczną już z sześciopunktowym prowadzeniem. Wspaniała passa „złotek” trwała jeszcze dłużej. Koreanki zdobywały bowiem punkty tylko po przez błędy zagrywek Polek, które były skutkiem dużego ryzyka ponoszonego w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wysoką skutecznością w ataku popisywały się praktycznie wszystkie zawodniczki , które otrzymywały piłki od Mileny Sadurek. Przy stanie 13:22 Bonitta pozwolił odpocząć dotychczasowej liderce Małgorzacie Glince, wprowadzając na jej miejsce na przyjęcie Milenę Rosner. Zawodniczka ta pozostała do zakończenia partii, na które kibice nie musieli długo czekać. Po kilku próbach odrobienia wysokich już strat przez Koreanki , po autowym ataku koreańskiej atakującej Polki mogły cieszyć się z wysokiego zwycięstwa w secie otwarcia.

Od początku seta drugiego reprezentantki Polski próbowały ponownie pokazać Koreankom miejsce w siatkarskim szeregu. Ponownie niekwestionowana liderką polskiego zespołu była Małgorzata Glinka, wspomagana dzielnie przez Agnieszkę Bednarek. Na pierwszą przerwę techniczną Koreanki schodziły już z pięciopunktową stratą do zespołu polskiego (3:8). Po powrocie na boisko Azjatki znacznie wzmocniły zagrywkę, czego efektem była wyrównana wymiana ciosów pomięć dwoma zespołami. „Złotka” cały czas grały na swoim poziomie, nie powodując zmniejszenia dystansu punktowego dzielącego ich od Koreanek. Gdy rywalkom biało – czerwonych udało się dobyć trzy punkty w jednym ustawieniu (15:18) natychmiastową reakcją Bonitty było poproszenie swoich podopiecznych do siebie. Po chwili rozmowy z trenerem Polki zorganizowały zmasowany atak na rywalki, którego efektem było bardzo szybkie zakończenie partii wynikiem 19:25.

Ostatnia odsłona dzisiejszego spotkania pełna była punktów zdobywanych seriami przez obydwa zespoły. Świetnie seta rozpoczęła Maria Liktoras zapisując na swoim koncie trzy punkty z rzędu, w tym dwa zdobyte bezpośrednio z zagrywki. Zaniepokojony rozwojem sytuacji koreański trener Lee poprosił o czas dla swojego zespołu, po którym zawodniczki wróciły na boisko niesłychanie zmotywowane doprowadzając chwilę później do stanu 6:4. Jak się później okazało było to ostatnie prowadzenie Koreanek w tym meczu, owszem dwukrotnie udawało im się jeszcze wyrównywać stan rywalizacji, ale doprowadzanie do remisów 7:7 i 8:8 było szczytem ich możliwości. Polki stopniowa zwiększały, do czego ponownie przyczyniła się praktycznie bezbłędna w tej fazie seta Glinka. Przy stanie 14:18 na boisku pojawiły się Katarzyna Skowrońska z Katarzyną Skorupą. Ta pierwsza od razu dobrze „weszła w mecz”, zdobywając dwa punkty atakiem w końcowej części spotkania. Dobrą zmianę dała też Milena Rosner, która swoją zagrywką zdobyła dla Polski 24 punkt. Set trzeci, podobnie jak pozostałe zakończył się błędem zawodniczki reprezentującej barwy Korei, a Polki mogły cieszyć się z trzeciego zwycięstwa w tokijskim turnieju.

Polska – Korea Południowa 3:0

(25:16, 25:19, 25:16)

Polska: Podolec (16), Glinka-Mogentale (13), Bednarek (9), Barańska (4), Sadurek-Mikołajczyk (1), Liktoras (12), Zenik (l) oraz Skowrońska-Dolata (2), Rosner (2) i Skorupa

Korea Płd.: Kim Min-Ji (9), Kim Sa-Nee (1), Lim Hyo-Sook (5), Yang Hyo-Jin (1), Kim Se-Young (3), Bae Yoo-Na (7), Kim Hae-Ran (l) oraz Han Soo-Ji, Chun Min-Chong (4), La Hea-Won (6), Han Yoo-Mi (1) i Yim Myung-Ok