Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dariusz Luks wybrał Białystok

Dariusz Luks wybrał Białystok

Dariusz Luks podjął decyzję. W sezonie 2008/09, nadal będzie prowadził siatkarki Pronaru AZS Białystok. - Mam coś do oddania tym ludziom w klubie, którzy mi zaufali. Nie wymieniam nazwisk, ci panowie wiedzą o kogo chodzi - powiedział.

Poza tym z tą drużyną mam jeszcze coś do zrobienia – powiedział trener, który ze skrajnego upadku, w cztery miesiące poprowadził zespół do utrzymania w żeńskiej ekstraklasie.

To czy Luks zostanie w stolicy Podlasia, było tematem ostatnich dni w białostockiej siatkówce. Mówiło się o różnych ofertach, które ma, o tym, że chciałby trochę zmienić organizację klubu. Chyba jednak na dobre polubił podlaski sękacz i kiszkę ziemniaczaną. To znakomita wiadomość dla siatkarek i kibiców, którzy praktycznie w 100 procentach byli za przedłużeniem kontraktu ze szkoleniowcem.Prezes AZS-u Antoni Prokop uparcie twierdził: – Nie chcę szukać żadnego trenera. Uda mi się zatrzymać obecnego – i słowa dotrzymał.

Luks do Białegostoku wróci po weekendzie, podczas którego będzie uczestniczył w konferencji trenerskiej w Spale. Drużyna jeszcze nie zacznie treningów, ale czeka go zapewne praca nad transferami.

Bezwzględnie potrzebujemy rozgrywających, przyjmującej i atakującej. Bardzo ważny jest też stały lekarz współpracujący z drużyną. Jeśli uda się do tego namówić doktora Pawła Świątkiewicza, to może być mój najważniejszy transfer – mówi Dariusz Luks.

Zatrzymanie trenera to nie ostatnia świeża wiadomość z klubu. Z drużyny odeszła bowiem białoruska skrzydłowa Tatiana Hardiejeva. Tania grała w kratkę, ale na pewno zrobiła sporo dla utrzymania zespołu. W tej chwili trenerzy Luks i Rafał Prus mają do dyspozycji 8 siatkarek: Dominikę Koczorowska, Alenę Hendzel, Katarzynę Kalinowską, Joannę Szeszko, Katarzynę Walawender, Ilonę Gierak, Justynę Sachmacińską, Magdalenę Saad. Te dziewczyny na pewno zostają w białostockim klubie.

Szykowane są ciekawe wzmocnienia. Przez media przewija się nazwisko Gabrieli Wojtowicz – 20-letniej, dwumetrowej atakującej Muszynianki, ale to nie najważniejsza siatkarka na liście prezesa Prokopa. Jej zawartość trzymana jest w tajemnicy. Wiadomo za to, że 11 nowych zawodniczek pojawi się w Białymstoku w pierwszym tygodniu czerwca, skąd wyjadą na testowe zgrupowanie. Po nim okaże się, kto wzmocni klub w letniej przerwie.

źródło: wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved