Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kw. IO: Wypowiedzi pomeczowe

Kw. IO: Wypowiedzi pomeczowe

- Dominikanki grały bardzo dobrze. Robiono zmiany w trakcie gry, dlatego ich kondycja była lepsza. Dla nas było to trudne spotkanie. Nie byliśmy w najlepszej dyspozycji - powiedział po spotkaniu selekcjoner Polski, Marco Bonitta.

POLSKA

Marco Bonitta (trener): Dominikanki grały bardzo dobrze. Robiono zmiany w trakcie gry, dlatego ich kondycja była lepsza. Dla nas było to trudne spotkanie. Nie byliśmy w najlepszej dyspozycji. Wiedzieliśmy, że Dominikanki będą świetnie atakowały, blokowały i serwowały z wyskoku. Teraz koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu.Agnieszka Bednarek: To nie było łatwe spotkanie, wręcz przeciwnie, był bardzo trudne, dlatego jestem szczęśliwa z wygranej. Dominikanki były lepsze kondycyjnie. Czekamy na kolejny mecz. (zapytana o jej asa serwisowego – piłkę meczową): Chciałam tylko dobrze zaserwować. Jestem zadowolona, że zdobyłam asa, choć nie to było początkowo moim zamierzeniem.

DOMINIKANA

Beato Miguel Cruz (trener): Wiedzieliśmy, że to będzie trudne spotkanie, ponieważ Polska to mocna europejska drużyna. Wciąż uważam, że moja drużyna zagrała lepiej jako zespół, więc z tego punktu widzenia jestem usatysfakcjonowany jako trener. Robiliśmy jednak zbyt dużo błędów, tracąc w ten sposób rytm.

Elisa Eve: Dzisiejszy mecz był bardzo dobry. Chciałam wejść na boisko, ponieważ czułam, że mogę pomóc swojej drużynie.

TAJLANDIA

Netaphon Srisamutnak (trener): Moja drużyna grała bardzo dobrze, robiła mniej błędów. Portoryko miało problemy w przyjęciu. To pomogło nam wygrać ten mecz.

Wilavan Apinyapong (kapitan): Przeciwniczki pozwoliły nam rozegrać to spotkanie, tak jak chciałyśmy. Realizowałyśmy wszystkie założenia. Portorykanki są bardzo wysokie, nie przeszkodziło nam to jednak, gdyż dysponujemy szeroką gamą ataków.

PORTORYKO

Juan Nunez (trener): To był trudny mecz dla na, ponieważ nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani. Wiedzieliśmy, że Tajlandia jest bardzo skuteczna w przyjęciu. Nie pozwoliło nam to wyprowadzić prawidłowych ataków. Nie mogliśmy także stawiać bloków, gdyż nasze przeciwniczki skutecznie je przełamywały.

Vilmorie Mojica (trener): To był najgorszy mecz w naszym wykonaniu jak do tej pory. Nie mogliśmy grać naszej normalnej gry, nie pokazaliśmy, co potrafimy. Mam nadzieję, że wygramy następne spotkanie.

SERBIA

Zoran Terzic (trener): Od początku wiedzieliśmy, że te mecz będzie bardzo trudny, gdyż azjatyckie drużyny prowadzą szybszą grę niż europejskie. Staraliśmy się polepszyć naszą skuteczność poprzez dobre serwisy. Rozegraliśmy mecz na wysokim poziomie, wygraną zawdzięczamy temu, iż byliśmy mocniejsi psychicznie. Popełnialiśmy dużo błędów w bloku. Dzisiejsze zwycięstwo to kolejny krok w kierunku Pekinu.

Vesna Citakovic (kapitan): Chciałam pogratulować Koreankom, ponieważ to był dobry mecz. Nasze przeciwniczki walczyły o każdy punkt. Było to trudne spotkanie. Przed rozpoczęciem turnieju, typowane byłyśmy jako faworytki. Musimy jednak walczyć z każdym przeciwnikiem i dawać z siebie wszystko. Jestem szczęśliwa z tej wygranej.

KOREA POŁUDNIOWA

Lee Jung-Chul (trener): Nasza gra była dziś bardzo stabilna, ale zabrakło koncentracji w końcowych minutach setów. Dużym problemem naszej drużyny były braki na ławkach rezerwowych.

Kim Sa-Nee (kapitan): To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Zabrakło koncentracji; nie umieliśmy zdobywać punktów w ważnych momentach meczu.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved