Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kw. IO: Drugie zwycięstwo Polek

Kw. IO: Drugie zwycięstwo Polek

W spotkaniu Polek z Dominikankami, lepsze okazały się siatkarki naszego kraju, wygrywając 3:1. Najbardziej zacięta walka toczyła się w pierwszym oraz ostatnim secie tego meczu.

Spotkanie numer trzy dzisiejszego dnia turnieju rozpoczęło się od wyrównanej gry obydwu zespołów. Po dominikańskiej stronie siatki brylowała Vargas, która zapisywała na koncie swojej drużyny punkty zdobyte atakiem jak i zagrywką. Wspomniany serwis doprowadził do uzyskania przez Dominikanę trzypunktowego prowadzenia (6:9), które utrzymywane było aż do wzięcia czasu przez trenera Bonittę (8:12). Polki miały problemy ze skończeniem ataków w pierwszym tempie oraz popełniały dużą liczbę błędów w zagrywce. Natomiast po stronie przeciwniczek prawie wszystko układało się wedle myśli trenera. Szkoleniowiec zespołu polskiego próbował zaradzić tej sytuacji, wprowadzając na boisko Katarzynę Skowrońską oraz Katarzynę Skorupę, jednak po kilku akcjach dokonał zmiany powrotnej. Drużyna z Dominikany świetnie prezentowała się w grze obronnej, utrudniając tym samym Polkom zdobywanie punktów mocnym atakiem. Skuteczne okazywały się kiwki, z których zdobyliśmy klika punktów w tej odsłonie, m.in. ten doprowadzający do stanu 18:20. Trzy następne akcje to błędy po obu stronach siatki, po których niezwykle efektownym atakiem popisała się Anna Barańska (20:21). Gdy na tablicy świetlnej ukazał się wynik 20:23, będący m.in. skutkiem zablokowania przechodzącej piłki przez dobrze spisującą się w tym secie Nunaez Bonitta poprosił o czas. Niestety skuteczny blok Liktoras i Sadurek oraz atak Glinki nie wystarczyły na pokonania reprezentantek Dominikany. Polski przegrały bowiem pierwsza odsłonę 23:25.

Dominikanki rozpoczęły kolejną odsłonę spotkania niezwykle zmotywowane zwycięstwem w partii, czego dowodem jest analogiczny przebieg otwarcia seta drugiego (7:9). Na boisku po stronie polskiej tym razem na dłużej pojawiła się Katarzyna Skowrońska. Podopieczne Bonitty znacznie poprawiły jakość zagrywki (coraz częściej podejmując ryzyko w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła) oraz bloku, na który wątpliwą przyjemność natrafiła Cabral oraz dwukrotnie Nunaez. Po błędzie dotknięcia siatki przez jedną z zawodniczek reprezentujących barwy Dominikany, trener tego zespołu poprosił o czas (14:12), po którym świetnie zaprezentowała się Agnieszka Bednarek najpierw bezbłędnie atakując, a następnie zdobywając punkt bezpośrednio z zagrywki. Po chwili Polkom przydarzył się moment zawahania, który kosztował utratę prowadzenia na rzec remisu po 17. Reakcja trenera była natychmiastowa, poprosił zawodniczki do siebie i przekazał im cenne jak się późnie okazało wskazówki. Jego podopieczne zdobyły bowiem sześć punktów z rzędu, doprowadzając Bethanię De La Cruz do popełnienia dwóch błędów. Przeciwniczki zdołały zdobyć jeszcze tylko dwa punkty, w tym jeden po zepsutej zagrywce Marii Liktoras. Polki mogły więc zapisać na swoim koncie pierwszy wygrany sen w tym spotkaniu.Jakichkolwiek myśli o wygranej w następnej odsłonie podopieczne Bonitty pozbawiły swoje rywalki od jej rozpoczęcia. Zespół świetnie spisywał się w każdym elemencie sztuki siatkarskiej, pojawiły się rzadko widziane w poprzednich setach ataki ze środka w wykonaniu Marii Liktoras, która również bardzo dobre spisywała się w bloku. Dominikanki popełniały dużą liczbę błędów własnych. Znaczne słabiej spisywała się Nunez, która przysparzała Polkom tyle problemów w poprzedniej części spotkania. Polki prowadziły już 13:6, gdy w polu zagrywki pojawiła się wprowadzona chwilę wcześniej Rivera. Bardo dobra zagrywka tej zawodniczki doprowadziła do odrobienia przez Dominikanki czterech punktów straty (13:10). Reprezentantki Polski szybko zwiększyły pozostałą przewagę (20:11), do czego przyczyniła się rozgrywająca rywalek popełniając dwa proste błędy. Trener Beato Miguel Cruz ponownie dokonał świetne zmiany w polu zagrywki, wprowadzając po raz pierwszy dzisiaj Del Rosario, która swoim serwisem skutecznie przyczyniła się do zdobycia trzech punktów z rzędu przez Dominikanę (20:15). Reakcją na taki przebieg wypadków było poproszenie zawodniczek do siebie prze trenera Bonittę. Po krótkiej, ale niezwykle owocnej rozmowie popularne „Złotka” zapisały na swoim koncie kolejne cztery punkty, a wykorzystując drugą piłkę setową, doprowadziły do prowadzenia w meczu 2:1.

Rządne rewanżu reprezentantki Dominikany szybko wyszły na prowadzenie 3:4, a następnie 6:9. W odróżnieniu od otwarcia meczu Polki popełniały mniej błędów własnych, jednak to ich rywalki okazywały się lepsze w początkach ostatniej partii. Przewagę Dominikanek „Złotka” zaczęły niwelować od momentu pojedynczego bloku Agnieszki Bednarek na Annerys Vergas, który dał nam 12. punkt przy 14. „oczkach” rywalek. Od tego momentu ciężar gry wzięła na siebie niezawodna Małgorzata Glinka, której ataki siały spustoszenie w defensywie przeciwnika. Podopieczne Beato Miguela Cruza w odróżnieniu od grających równo Polek zaczęły popełniać coraz więcej prostych błędów własnych. Gdy polskim kibicom wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie już niezwykle łatwo, przy stanie 21:19 rywalki doprowadziły do remisu (21:21), a następnie dzięki zagrywce Nunez umocniły się na prowadzeniu (21:23). Bonitta poprosił o czas, po którym Dominikanki popełniły dwa błędy. Seta, a zarazem mecz zakończyła punktową zagrywką Agnieszka Bednarek.

Polska – Dominikana 3:1

(23:25, 25:19, 25:17, 25:23)

Składy drużyn:

Polska: Milena Sadurek (4), Anna Podolec (4), Małgorzata Glinka (20), Anna Barańska (10), Maria Liktoras (8), Agnieszka Bednarek (14), Mariola Zenik (libero) oraz Katarzyna Skowrońska (9), Milena Rosner, Katarzyna Skorupa

Dominikana: Karla Echeniqe (1), Annerys Vargas (13), Bethania de la Cruz (12), Sidarka Nunez (12), Cindy Rondon (12), Milagros Cabral (8), Brenda Castillo (libero) oraz Lisvel Eve, Carmen Caso, Gina del Rosario (1), Prisilla Rivera (1)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved