Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kawka znów trenerem siatkarek z Dąbrowy Górniczej

Kawka znów trenerem siatkarek z Dąbrowy Górniczej

Waldemar Kawka zastąpi Wiesława Popika, z którym klub nie przedłużył umowy. Szkoleniowiec od wielu lat jest związany z siatkówką w Dąbrowie Górniczej, to on budował od podstaw tę dyscyplinę w mieście, on wprowadził zespół z Dąbrowy do ekstraklasy.

Dlaczego zwolniono Popika, który zajął z drużyną beniaminka bardzo dobre piąte miejsce? – Bo Kawka ma u mnie priorytet. Ten człowiek jest twórcą siatkówki w Dąbrowie Górniczej. Ma w klubie pewne miejsce, nawet gdyby w grę wchodziły wielkie trenerskie nazwiska. Dodam, że bardzo nam pomógł w zeszłym sezonie w roli menedżera – uzasadnia wybór prezes Robert Karlik.

Działacze zdecydowali już, które zawodniczki pozostaną na kolejny sezon. W składzie MKS-u nadal będziemy oglądać: Ewelinę Sieczkę, Krystynę Tkaczewską, Małgorzatę Lis, Katarzynę Wysocką, Ewę Matyjaszek i być może Marzenę Wilczyńską. (…)Czy MKS zagra w Pucharze CEV? – Zastanawiamy się. Czas na zgłoszenie mamy do 5 czerwca. Dziś jest to wątpliwe, bo organizacyjnie jesteśmy nieprzygotowani na taki krok– wyjaśnia prezes Karlik.

* Piotr Płatek (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved