Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Politechnika ma nowego trenera

II liga: Politechnika ma nowego trenera

O przyszłego sezonu siatkarki II ligowego AZS Politechnika Radomska prowadzić będzie Aleksander Klimczyk, który na zastąpił dotychczasowego szkoleniowca, Stanisława Pieśniaka.

Aleksander Klimczyk został nowym szkoleniowcem drugoligowej drużyny AZS Politechnika Radomska.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie radomskie akademiczki trenował Stanisław Pieśniak, ale sam zrezygnował z pełnionej funkcji. Ze względu na to, że jego umowa kończy się 15 czerwca, do tego czasu będzie prowadził zajęcia z zespołem. Po tym terminie jego obowiązki przejmie Klimczyk. – Właściwie uzgodniliśmy wszystkie warunki umowy i mogę powiedzieć, że trener Klimczyk w przyszłym sezonie poprowadzi drużynę Politechniki. Mam nadzieję, że będzie kontynuatorem pracy poprzednika – przyznał wiceprezes AZS-u Jacek Sobień.Dodajmy, że Klimczyk w ostatnim czasie był szkoleniowcem łódzkich zespołów: ŁKS-u i Startu.

Prawdopodobne jest także, że w przyszłym sezonie rolę asystentki pierwszego trenera będzie pełniła siatkarka Politechniki Beata Plutka. – Nie rozmawialiśmy jeszcze o tym, ale bardzo bym chciał, żeby tak się stało. Najwyższy czas, żeby wychować trenerskie zaplecze w Radomiu, a nie tylko zatrudniać szkoleniowców z innych miast – powiedział Sobień.

Jeśli chodzi o zmiany kadrowe w ekipie Politechniki, to na dzień dzisiejszy w zespołu nie odeszła żadna zawodniczka. Wiadomo jednak, że na testach w pierwszoligowym AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przebywały Karolina Pawłowska oraz wychowanka tego klubu Dominika Smykiel. – Pozostałe siatkarki deklarują pozostanie w Radomiu – poinformował wiceprezes AZS-u.

Ewentualne pozyskanie nowych zawodniczek będzie zależało od rozmów z potencjalnymi sponsorami drużyny. – Na podawanie nazwisk jest jeszcze stanowczo za wcześnie. Poczekajmy na finał rozmów o finansach, a potem będziemy myśleć o uzupełnieniu zespołu – dokończył Sobień.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved