Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Veiko Lember: Spodziewaliśmy się drugiego miejsca

Veiko Lember: Spodziewaliśmy się drugiego miejsca

- Celem drużyny Estonii jest zakwalifikowanie się do finałów Mistrzostw Europy. Musimy się z tym zmierzyć i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by to osiągnąć. Myślę, że uda nam się tego dokonać - mówi Veiko Lember, kapitan ekipy Estonii.

Strefa Siaktówki: Po wygraniu dwóch pierwszych setów mogło się wydawać, że łatwo wygracie 3:0, a tymczasem przegraliście trzeciego seta, co się stało?

Veiko Lember, (kapitan reprezentacji Estonii): Były dwie tego przyczyny. Po pierwsze, nasz serwis nie był tak skuteczny. Po drugie, myślę, że Czarnogórcom udało się poprawić grę blokiem, dlatego wiele razy nasze ataki były blokowane.Jakbyś ogólnie podsumował grę estońskiej reprezentacji na tym turnieju?

Myślę, że udało nam się wygrać te mecze, które spodziewaliśmy się wygrać. Nie potrafiliśmy wygrać z Polską, ale Polska była faworytem, tak więc uważam, że powinnyśmy być zadowoleni.

Jak myślisz, jakie są wasze mocne, a jakie słabe strony?

Tak patrząc na naszą grę w tym turnieju, to myślę, że zagrywka i także blok. Nadal jednak nasza gra jest nieco niestabilna. W meczu z Polską za łatwo pozwalaliśmy rywalowi prowadzić trzema, czterema punktami. Musimy ustabilizować naszą grę.

Zajęliście drugie miejsce, co oznacza, że nadal macie szanse zakwalifikować się do Mistrzostw Europy. Czekają was najprawdopodobniej mecze barażowe. Jak oceniasz wasze szanse na zakwalifikowanie się?

To jest nasz cel. Musimy się z tym zmierzyć i zrobić wszystko, co w naszej mocy. Myślę, że nam się uda.

Co sądzisz o polskich kibicach i atmosferze podczas meczy? Zagraniczni zawodnicy są nią zachwyceni, czy myślisz tak samo?

Tak, oczywiście. Ostatni raz kiedy tu graliśmy, dwa lata temu, to były kwalifikacje do Mistrzostw Świata. Graliśmy przeciwko Polsce, Rosji i Bułgarii i był to fantastyczny turniej. Taka sama atmosfera jest i tutaj, tak więc bardzo lubię grać w Polsce.

Rozmawiała Anna Bagińska – Strefa Siatkówki

460.jpg

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved