Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Roseto degli Abruzi: Po raz trzeci w tym roku Harley i Pedro

Roseto degli Abruzi: Po raz trzeci w tym roku Harley i Pedro

Wczoraj, we włoskim Roseto degli Abruzi, para brazylijska - Harley Marques i Pedro Solberg, zdobyła swój trzeci w tym roku złoty medal w cyklu SWATCH FIVB World Tour, pokonujac w finale 2:1 duet niemiecki - Brink i Dieckmann.

Harley Marques i Pedro Solberg przed zawodami we Włoszech, wygrali już w tym roku turnieje w Australii i Chinach. W 2007 roku – który był ich debiutanckim we wspólnej grze – wygrali też trzykrotnie, w Chinach, Rosji i Finlandii.

Brązowy medal w Roseto zdobyli mistrzowie świata, Amerykanie Todd Rogers i Phil Dalhausser, którzy pokonali 2:0 mistrzów olimpijskich z Aten, Brazylijczyków Ricardo Santosa i Emanuela rego.

Wczorajsze zwycięstwo daje obecnie parze Harley/Pedro trzecie miejsce w wewnątrzbrazylijskiej rywalizacji o dwa przeznaczone dla tego kraju miejsca w finałowym turnieju Igrzysk Olimpijskich Pekin 2008. Aktualnie stan rywalizacji między brazylijskimi parami przedstawia się następująco:

1. Ricardo Santos/Emanuel Rego   5240 pkt
2. Barcio/Fabio Luiz             4740
3. Harley Marques/Pedro Solberg  4560
4. Franco/Pedro Cunha            4200

Już 20 maja zacznie się kolejny, piąty w tym roku, turniej z cyklu World Tour. Będzie to rozgrywany w chorwackim Zagrzebiu, Men’s VIP Open.