Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Sieńko: Współpraca jest możliwa

Piotr Sieńko: Współpraca jest możliwa

- Skoro możny sponsor daje pieniądze, to niech zwłaszcza wspomaga mniej zamożne kluby, tak, by wyrównywać szanse i przez to poziom ligi. To chyba normalne. Tak jest w krajach, gdzie są ligi zawodowe - mówi prezes Delekty, Piotr Sieńko.

Jak ocenia pan decyzję szefa Jadaru?

Piotr Sieńko (prezes Delekty): Rozmawiałem już wcześniej z Tadeuszem Kupidurą, z którym się przyjaźnię. Namawiałem go do pozostania przy siatkówce. Decyzja, którą ogłosił, nie jest dobra i dla klubu z Radomia, i dla polskiej siatkówki. Takich ludzi jak on, którzy nie wyciągają żadnych pieniędzy, a tylko je wkładają do sportu jest naprawdę niewielu. Liga, która ma mocnego sponsora powinna coś robić, aby do takich sytuacji nie dochodziło.A co może pomóc PLS?

Skoro możny sponsor daje pieniądze, to niech przede wszystkim wspomaga mniej zamożne kluby, tak, by wyrównywać szanse i przez to poziom ligi. To chyba normalne. Tak jest w wielu krajach, gdzie są ligi zawodowe. U nas jest tak, że im wyżej jesteś w tabeli, tym więcej dostajesz pieniędzy od sponsora. Wychodzi zatem na to, że bogaci dostają dużo, a biedniejsi znacznie mniej. Tymczasem takim ludziom, jak chociażby Tadeusz Kupidura trzeba pomagać.

Ale przecież wypadnięcie Jadaru stwarza szansę dla Delekty. Nie myślicie o kupnie miejsca po radomianach?

Po pierwsze ta sprawa jest zbyt świeża, by składać jakieś deklaracje. A poza tym, nie jesteśmy zainteresowani takim załatwieniem sprawy. W Bydgoszczy już były dwa przypadki takiego kupowania. I w koszykówce, i w piłce nożnej skończyło się to katastrofą. Dlaczego zatem my mamy pójść tą samą drogą.

To co zrobi pan, jak pański przyjaciel z Radomia zaproponuje sprzedaż akcji i miejsce w PLS?

Nie chcemy nic kupować. Natomiast już znacznie wcześniej mówiłem, że jesteśmy otwarci na współpracę.

A jak ona miałaby wyglądać?

Dwa kluby mogłyby być blisko ze sobą powiązane. Jeden grałby w np. ekstraklasie, a drugi w I lidze i byłby jego zapleczem.

Rozmawiał Waldemar Wojtkowiak – Gazeta Wyborcza Bydgoszcz

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved