Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marco Bonitta: Zawodniczki są zmęczone

Marco Bonitta: Zawodniczki są zmęczone

Sobota, to był smutny dzień dla polskiej ekipy w Tokio. Co prawda przed turniejem brano pod uwagę porażkę z Japonkami, ale chyba wszyscy liczyli, że nasze zawodniczki będą równorzędnymi rywalkami, w pojedynku z gospodyniami turnieju.

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Japonki jak zwykle grały szybko, znakomicie w obronie, niekonwencjonalnie. Ale tego można się było spodziewać. Polki zaskoczyły raczej ich własna niemoc i brak szybkości. Stąd dość gładka porażka 1:3 i nerwowość.

W niedzielę rano atmosfera w ekipie była dość ponura. Na śniadaniu panowała grobowa cisza. Dopiero w hali podczas treningu zawodniczki zaczęły ze sobą rozmawiać. Przed meczem zebrały się na środku boiska i wymieniły kilka zdań.Mówiłyśmy wszystkie na raz, żeby się pobudzić, bardziej zmobilizować – opowiadała później Anna Podolec. To ona była czołową postacią w starciu z Kazachstanem (zdobyła 19 punktów i niemiłosiernie kąsała rywalki zagrywką).

Polki pokonały rywalki 3:0, ale nie było to porywające widowisko. Większość naszych siatkarek nie wygląda najlepiej, głównie pod względem fizycznym.

Do tego dochodzi zmęczenie mentalne długim sezonem ligowym – dodaje Bonitta. A trzeba przecież pamiętać, że niektóre z zawodniczek nie wróciły ze swoich klubów jako wygrane. Potrzebują czasu, by wejść do drużyny. Zespół na pewno będzie się rozkręcał z meczu na mecz, ale trzeba zaznaczyć, że mieliśmy tylko kilka dni na przygotowania w pełnym składzie. Japonki na przykład ćwiczą razem od dwóch miesięcy!

Autorem artykułu jest Rafał Bała – Przegląd Sportowy

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved