Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Wagner: Lozano otrzymał dawkę wiedzy

Grzegorz Wagner: Lozano otrzymał dawkę wiedzy

- Ciężko określić jaka jest dziś rzeczywista forma męskiej reprezentacji - mówi były reprezentant Polski, Grzegorz Wagner. - W Olsztynie drużyna miała rywali o takim poziomie, że 60-70 procent jej możliwości pozwalało na ich pokonanie.

Na tym etapie przygotowań, po okresie ciężkich treningów, przeciwnicy byli tacy jacy są potrzebni. Można było z nimi zagrać spokojnie i bez stresu.

Według Grzegorza Wagneratrener Raul Lozano otrzymał sporą dawkę wiedzy na temat możliwości swoich potencjalnie rezerwowych graczy. Trener Raul Lozano tak naprawdę to nie znał Marcina Wiki, Piotra Nowakowskiego czy Krzysztofa Gierczyńskiego – powiedział Grzegorz Wagner. – Nowakowski debiutował, dwaj pozostali zagrali kiedyś role epizodyczne. Paweł Woicki powrócił do kadry po długiej przerwie. W Olsztynie trener reprezentacji mógł się przekonać co oni są warci, a warci są sporo. Tak możemy powiedzieć po tym co zobaczyliśmy w eliminacjach mistrzostw Europy. Na pewno Raul Lozano ma już w głowie koncepcję składu na Espinho i jeszcze teraz sprawdza poszczególne elementy.Dla Grzegorza Wagnera fakt, że Piotr Gruszka i Łukasz Żygadło w każdym secie wchodzili na podwójne zmiany świadczy, że ten drugi wygrał rywalizację z Pawłem Woickim na rolę zmiennika Pawła Zagumnego.

Raul Lozano coś już wymyślił i sprawdzał tylko jak to funkcjonuje – powiedział Grzegorz Wagner. – Do wyników meczów w eliminacjach mistrzostw Europy w kontekście walki o igrzyska nie należy przywiązywać zbyt wielkiej wagi. Portugalia ograła Chorwację i Izrael, a gładko przegrała z Bułgarią. Moim zdaniem decydujące znaczenie będzie mieć mecz z Portoryko. Ten zespół zrobił spore postępy. Grał dobrze w Pucharze Świata. Tej drużyny obawiałbym się bardziej niż Portugalii.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved