Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Kw. ME siatkarzy: Bułgarzy rozbili Portugalię

Kw. ME siatkarzy: Bułgarzy rozbili Portugalię

Najciekawszym wydarzeniem w drugim dniu rozgrywanych turniejów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy był mecz Bułgarii z Portugalią. Nie przyniósł on jednak spodziewanych emocji i podopieczni Martina Stoewa pewnie wygrali 3:0. Bez porażki wciąż są Francuzi, Holendrzy i Słoweńcy.

W turnieju grupy B rozgrywanym w Rotterdamie pewne zwycięstw odniosły reprezentacje Holandii i Słowenii, które z kompletem zwycięstw przewodzą tabeli. W meczu z Azerbejdżanem trener Słowenii Gregor Hribar desygnował do gry zespół w zupełnie innym ustawieniu niż pierwszego dnia przeciwko Łotwie. Z pierwszego składu pozostał tylko najlepiej punktujący Mitja Gasparini. Wszystkie zmiany nie wpłynęły na grę Słoweńców, którzy rozbili Azerów w setach do 11, 18 i 13!

W drugim spotkaniu tej grupy gospodarze pokonali 3:0 Łotwę. Holendrzy w całym meczu mieli inicjatywę i kontrolowali wynik nie pozwalając Łotyszom rozwinąć skrzydeł. – Jestem dumny ze swojej drużyny. To grupa chłopaków, która ciężko pracuje na treningach i postępy widać z tygodnia na tydzień – chwalił swoich zawodników Peter Blangé. – Nie możemy jednak zapominać, że te eliminacje składają się z sześciu spotkań. Mieliśmy dobry start, ale jeszcze się nie zakwalifikowaliśmy do finałów mistrzostw Europy.

Blisko zwycięstwa w turnieju w Dunkierce są Francuzi, którzy w sobotę pewnie pokonali 3:0 Bośnię i Hercegowinę. – Dziś byliśmy o wiele lepiej nastawieni psychicznie niż wczoraj – powiedział po meczu Philippe Blain. – Miło posłuchać, jak chłopcy planują już jutrzejszy mecz z Białorusią, która ma młody i ofensywny zespół. Do gry po kontuzji stopy wrócił już Pierre Pujol, ale widać, że potrzebuje jeszcze trochę czasu.

W drugim spotkaniu grupy C Białorusini przegrali po tie-breaku z Macedonią. Macedończycy prowadzili już 2:1 i bardzo pewni siebie przystąpili do czwartego seta. Ta pewność jednak zgubiła ich, bowiem zostali rozgromieni 13:25. W tie-breaku to oni jednak zachowali więcej sił i dzięki temu zwycięstwu wciąż liczą się w walce o drugie miejsce w grupie premiowane grą w barażach.

W najważniejszym meczu grupy E w Warnie gospodarze pokonali 3:0 Portugalię. W pierwszym secie podopieczni Martina Stoewa rozgromili rywali do 11, głównie dzięki atomowym zagrywkom. W drugim secie Bułgarzy przez cały czas kontrolowali wynik posiadając kilka punktów przewagi. Trzeci set rozpoczął się po myśli Portugalczyków, ale gospodarze dość szybko wyszli na prowadzenie 14:10. Przy stanie 22:19 siatkarze z półwyspu Iberyjskiego rzucili się jeszcze do odrabiania strat, ale Kaziyski, który właśnie powrócił na parkiet nie dał im szans i zakończył całe spotkanie. W drugim meczu tej grupy Izrael pokonał 3:1 Chorwację.