Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kw. IO: „Spacerek” Polek w drugim spotkaniu

Kw. IO: „Spacerek” Polek w drugim spotkaniu

W rozpoczętym z niemal godzinnym opóźnieniem meczu, reprezentantki Polski bez najmniejszych problemów ograły Kazachstan. Zwycięstwo Polek ani przez chwilę nie było zagrożone.

Pierwszą partię spotkania Polki rozpoczęły od zdobycia dwupunktowej przewagi po ataku Glinki i jednoczesnym błędzie dotknięcia siatki przez rywalki oraz ataku Podolec. Przy stanie 5:2 dla Polek dwukrotnie na środku dała o sobie znać Zhukova i Kazachstan tracił do Polek już tylko jeden punkt (4:5). Na pierwszą przerwę techniczną nasze reprezentantki schodziły jednak z większą przewagą (8:5) po punktowej zagrywce Podolec. Po przerwie prowadzenie to systematycznie się powiększało. Przy jednym ustawieniu Polek, z Podolec na zagrywce, drużyna Kazachstanu miała bardzo duże problemy z przyjęciem. Polki prowadziły już 11:5. Kolejny dobry atak niezawodnej dziś Podolec dał „Złotkom” prowadzenie 16:9 i drugą przerwę techniczną. Po niej nastąpił przestój w grze naszych zawodniczek. W ataku myliły się zarówno Bednarek, Barańska jak i Podolec i Kazachstan tracił już do nas zaledwie 3 punkty (14:17). Lekarstwem na problemy okazała się Liktoras, zdobywając dwa punkty z rzędu (20:14). W końcówce Bonitta wprowadził na boisko Skowrońską w miejsce Podolec, ale nie była to zbyt udana zmiana. Trzy z dwóch jej ataków zostały zablokowane i przy wyniku 22:20 dla Polek opuściła ona parkiet. Mimo, że w ostatnich minutach seta drużynie Bonitty dosyć ciężko przychodziło zdobywanie punktów, ta partia należał do naszych zawodniczek. Po błędzie Kazachstanu w ataku Polki wygrały 25:20.

Początek drugiego seta meczu również należał do Polek. Już w jego pierwszych minutach przy naszym prowadzeniu 3:1 o czas poprosił trener ekipy z Kazachstanu. Zaraz po nim punkt zdobyła najskuteczniejsza zawodniczka naszych przeciwniczek, Pavlova (2:3). Polki po atakach Bednarek (5:3) i Barańskiej (7:4) odskoczyły jednak minimalnie rywalkom i na pierwszą przerwę schodziły z identyczną zdobyczą punktową jak w secie pierwszym (8:5). Krótko po przerwie, kiedy na zagrywkę weszła Barańska, Polki zdobyły 4 punkty z rzędu, w tym dwa z samej zagrywki i prowadziły już 14:6. Liderka drużyny z Kazachstanum, Pavlova starała się jak mogła, aby zdobyć punkty dla swojego zespołu. Jednak przy dobrze dysponowanych i bardziej doświadczonych Polkach było to zbyt trudne zadanie. Po ataku w aut Pyurovej (9:19) trener Kazachstanu jeszcze raz poprosił zawodniczki do siebie. Po ataku Pavlovej (10:21) w drużynie Polek nastąpił moment słabszej gry, co wykorzystały rywalki zdobywając trzy punkty z rzędu (12:22). Nasze reprezentantki nie pozwoliły jednak, aby ten set trwał zbyt długo. Liktoras z ataku z obejścia zdobyła dla nas przedostatni punkt (24:15), a chwilę potem Polki wykorzystały pierwszą piłkę setową, kończąc tę partię 25:15.

W trzeciej i ostatniej odsłonie niedzielnego spotkania początek znów należał do podopiecznych Bonitty. Set rozpoczęła od ataku Podolec, następna piłka należała do Glinki, a po plasie Barańskiej w okolice drugiego metra nasze zawodniczki prowadziły już 3:1. Odpowiedzią Kazachstanu było zbicie Pyurovej i kiwka w wykonaniu Matveyevej (3:4). Przy stanie 6:4 dla Polek po raz pierwszy dzisiejszego dnia została zablokowana Podolec (6:5). Po kiwce Liktoras Polki uzyskały trzypunktową przewagę (8:5). Nasze rywalki nie pozwoliły jednak, aby „Złotka” powiększyły zbytnio swoje prowadzenie. Duża w tym zasługa przyzwoitej gry Zhukovej, Pyurovej, Kutsko, Matveyevej i oczywiście Pavlovej. Dopiero od stanu 11:9 Polki odskoczyły rywalkom. Po bloku Podolec i Bednarek na Zhukowej (14:9) i punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Bednarek , Polki miały na swoim koncie 6 punktów więcej niż drużyna z Kazachstanu (16:10). Tę różnicę punktową „Złotka” utrzymały do końca seta. Nawet przy pojedynczych błędach popełnianych przez nasze siatkarki (zepsuta zagrywka, błąd dotknięcia siatki), wynik seta ani na moment nie był zagrożony. Po bloku w wykonaniu Podolec, do której dołączyła Bednarek Polki miały na swoim koncie już 22 punkty (22:16). Po autowym serwisie Grushko set zakończył się wynikiem 25:19 dla naszych zawodniczek.

Polska – Kazachstan 3:0

(25:20, 25:15, 25:19)

Polska: Podolec (19), Glinka-Mogentale (12), Bednarek (6), Barańska (11), Sadurek-Mikołajczyk, Liktoras (9), Zenik (l) oraz Skowrońska-Dolata (1), Ciaszkiewicz, Rosner (2) i Skorupa

Kazachstan: Zhukova (6), Pyurova (4), Kutsko (2), Nassedkina (3), Ishimitseva (4), Pavlova (10), Ezau (l) oraz Ilyuchshenko, Grushko (2) i Matviejeva (5)