Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS BTPS utrzymał się w II lidze

AZS BTPS utrzymał się w II lidze

Mecz białostoczanek z AZS UMCS TPS Lublin miał rozstrzygnąć, kto zagra w II lidze. Porażka BTPS w Białymstoku zmniejszyła szanse tej drużyny na utrzymanie. Jednak w rewanżu białostoczanki zwyciężyły, zapewniając sobie start w II lidze.

Pierwszy mecz w Białymstoku zakończył się zwycięstwem lublinianek 3:1. BTPS nie pokazał nic, co przypominałoby grę zespołu, który walczy o utrzymanie. – To skandal – móił po spotkaniu trener Sebastian Grzegorek. – Nie wiem co się stało z dziewczynami? Nie można przegrywać w ten sposób z takim zespołem – grzmiał tuż po zakończeniu spotkania. Kibice zgromadzeni na trybunach sali II LO byli zdegustowani grą BTPS. – To najsłabszy mecz jaki widziałem w życiu, ani zagrywaka, ani przyjęcie, nic. To koszmar – mówił zrezygnowany po spotkani prezes BTPS-u Krzysztof Sobolewski. Jednym słowem gra jaką zaprezentowały białostockie siatkarki na swoim parkiecie nie zwiastowała dobrego zakończenia rywalizacji barażowej.

Trener Jacek Rutkowski, opiekun AZS UMCS ze spokojem mówił o meczu rewanżowym. – Myślałem, że gospodynie postawią wyżej poprzeczkę, zwłaszcza, że dwa poprzednie baraże zakończyły się gładkimi zwycięstwami drugoligowców. Spodziewaliśmy się lepszej gry białostoczanek, tym bardziej się cieszymy. W rewanżu to BTPS musi walczyć, my zagramy swoje. Jeśli tak jak w pierwszym spotkaniu, jestem spokojny o wynik. Do Lublina BTPS jechał więc na najważniejszy mecz w sezonie.Białostockie siatkarki zagrały na wyjeździe znakomite zawody. Praktycznie każdy element gry wychodził im doskonale. Były bardzo skupione i zdeterminowane, bo od spotkania rewanżowego zależał przyszły los klubu. – Praktycznie nie musieliśmy je zbytnio motywować. Do wielu dotarło, że przegrywając mecz w Lublinie, stracą możliwość gry w II lidze – mówił Grzegorek. – Z drugiej strony, wiedziałem, że wygramy w tym meczu. Zwycięstwo 3:0 sprawiło, że gramy dalej w II lidze.

Mało brakowało, a mecz w ogóle by się nie odbył. – W drodze do Lublina zostawiłem w miejscu, gdzie jedliśmy obiad torbę z cała dokumentacją. Były tam karty zawodniczek, badania lekarskie, wszystko. Zorientowałem się dopiero na miejscu – mówi Grzegorek. – Gdybyśmy nie odzyskali dokumentów do meczu, pewnie by do niego nie doszło. Na szczęście poproszeni o pomoc policjanci znaleźli torbę w restauracji i mogliśmy ze spokojem zagrać i wygrać.

Spotkania BTPS z UMCS:

w Białymstoku 1:3 (27:25, 19:25, 11:25, 19:25)

w Lublinie 3:0 (23:25, 16:25, 21:25)

Skład:

BTPS: Anna Korol, Emilia Sekutowska, Karolina Mróz, Marzena Korol, Katarzyna Piwko, Anna Prachowska, Małgorzata Właszczuk, Anna Szulborska, Katarzyna Obacz, Marta Okruszko

źródło: sportowepodlasie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved