Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja: Dynamo Moskwa ma już nowego libero

Rosja: Dynamo Moskwa ma już nowego libero

Po wywalczeniu mistrzostwa Rosji, moskiewskie Dynamo ruszyło bardzo poważnie do budowania składu na kolejny sezon. Stołeczny klub zamierza udanie bronić trofeum mistrzowskiego w Rosji, a także odegrać poważną rolę w Lidze Mistrzów.

Wyjaśniła się wreszcie kwestia, kto w nowym sezonie będzie grał w Dynamie na pozycji libero. Przypomnijmy, że po roku gry w moskiewskim klubie, i zdobyciu z nim mistrzostwa, opuszcza drużynę brazylijski libero Alan Domingos Barbosa, który przechodzi do Lokomotiwu Biełgorod. Następcą Brazylijczyka w Dynamie, będzie argentyński libero, Alexis Ruben Gonzalez, który przez ostatnie sezony grał w barwach mistrza Hiszpanii – Drac Palma CV Portol.

Alexis Gonzales należy do grona najlepszych obecnie na świecie specjalistów od gry na pozycji libero. Potwierdzeniem tego, jest jego postawa w rozgrywkach Superligi hiszpańskiej, a także osiągnięcia indywidualne, zanotowane w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W sezonie 2006/07 Ligi Mistrzów, uplasował się na 2. miejkscu po fazie grupowej, pod względem efektywności przyjęcia. W obecnym sezonie tych elitarnych rozgrywek, był już najlepszy w tej klasyfikacji. 21 lipca 2008, Gonzalez ukończy 27 lat.Mówi się też o możliwości dalszych ruchów transferowych moskiewskiego klubu. Nie jest tajemnicą, że działacze Dynama bardzo poważnie myślą o pozyskaniu uniwersalnego siatkarza Sisleya Treviso i reprezentacji Włoch – Alberto Cisolli. Z drugiej strony, Sisley jest zainteresowany pozyskaniem grającego w Dynamie innego reprezentanta Włoch – Mateja Cernica. Możliwe, że dążenie obydwu stron do załatwienia swojego interesu, przyspieszy ten zamienny transfer.

źródło: inf. własna, vcdynamo.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved