Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > El. ME: Wypowiedzi po meczu Polska – Estonia

El. ME: Wypowiedzi po meczu Polska – Estonia

- Jestem bardzo usatysfakcjonowany poziomem gry, jaki prezentował dziś mój zespół - przyznał po meczu trener reprezentacji Polski, Raul Lozano.

Avo Keel (trener reprezentacji Estonii): Gratuluję polskiej drużynie. Dla nas jest to okazja do zmierzenia się z tak wspaniałym przeciwnikiem, jakim jest Polska, nie mamy dużo takich okazji. Dlatego bardzo podobało nam się, że mogliśmy zagrać przeciwko Polsce. Nie mniej jednak naszym głównym celem jest zakwalifikowanie się do głównego turnieju jakim są Mistrzostwa Europy i będziemy ciężko pracować, by tam się dostać. Wygrał zespół lepszy. Próbowaliśmy walczyć, w pierwszym secie było blisko zwycięstwa, w następnych tak blisko już nie było i dlatego zakończyło się to wynikiem 3:0.Raul Lozano (trener reprezentacji Polski): Jestem bardzo usatysfakcjonowany poziomem gry, jaki zespół dzisiaj zaprezentował. Widziałem wczoraj zespół estoński, zagrali bardzo dobrze przeciwko Węgrom, ale dobrze już się zaprezentowali podczas turnieju na Węgrzech, który był w grudniu. Uważam, że zespół Estonii jest bardzo dobrą drużyną, która gra bardzo dobrze w siatkówkę. Czasami jest tak, że jeżeli zespół się nie zakwalifikuje czy do Mistrzostw Europy, czy do Mistrzostw Świata, to wtedy są jak gdyby karani zawodnicy, którzy nie mogą się pokazać szerszej publiczności, ale to są naprawdę bardzo dobrzy gracze.

Veiko Lember (kapitan reprezentacji Estonii): Jak już powiedział nasz trener, to była dobra okazja zagrać przeciwko takiemu zespołowi jak Polska, który jest bardzo dobrym zespołem. Jestem jednak troszeczkę smutny, że nie udało nam się wygrać pierwszego seta. Mieliśmy okazję i nie potrafiliśmy tego wykorzystać. Myślę, że przyczyną tego jest to, że nie potrafiliśmy poradzić sobie z polskim blokiem i nasz atak już nie był tak skuteczny.

Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): Przede wszystkim cieszymy się bardzo, że zwyciężyliśmy. Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu taktycznie. Widać, że sztab bardzo dobrze czyta przeciwników. My to bardzo dobrze wykorzystaliśmy, a przede wszystkim zespół zagrał lepiej niż wczoraj i stąd nasza lepsza koncentracja. Widać, że z dnia na dzień ta gra nasza coraz częściej wygląda dobrze i z tego się bardzo cieszymy, bo każdy mecz jest dla nas bardzo ważny, ponieważ przygotowujemy się takimi meczami do turnieju olimpijskiego, niestety nie mamy czasu na sparingi. Cieszymy się bardzo, bo Estonia była dzisiaj naprawdę bardzo wymagającym przeciwnikiem, a my zagraliśmy to, co chcieliśmy zagrać i to jest najważniejsze.

460.jpg

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved