Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wypowiedzi po meczu Polska – Czarnogóra

Wypowiedzi po meczu Polska – Czarnogóra

- Cieszę się bardzo, że zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie. Mecz wyszedł tak jak ja tego oczekiwałem - mówił po pierwszym spotkaniu w Memoriale Huberta Wagnera, selekcjoner ekipy "biało-czerwonych", Raul Lozano.

Raul Lozano (trener reprezentacji Polski): Cieszę się bardzo, że zagraliśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie. Przez pierwsze dwa sety utrzymaliśmy sporą przewagę. Nie mieliśmy łatwego zadania. Do naszej reprezentacji doszło trzech nowych chłopaków, ale spisali się oni bardzo dobrze. Cieszę się, że mecz wyszedł tak jak ja tego oczekiwałem. Był to nasz pierwszy oficjalny mecz, wcześniej nie mieliśmy żadnych sparingów, a takie spotkania służą dla nas byśmy sprawdzili siebie przed najważniejszymi spotkaniami, które czekają nas w maju.

Vaselin Vukovic (trener reprezentacji Czarnogóry): Po pierwsze chciałbym pogratulować zespołowi z Polski. Przyznaję, że zespół z Polski był faworytem tego spotkania od samego początku. Potwierdził to również na boisku. Mój zespół jest najmłodszym „dzieckiem” CEV i FIVB. Będziemy starali się walczyć o drugie miejsce w tym turnieju.Piotr Gruszka (kapitan reprezentacji Polski): Bardzo ważna jest dla nas ta wygrana. Dobrze, że zaczęliśmy grać spotkania z innymi drużynami. Pomaga nam to w zgraniu się. Te mecze są w pewnym sensie dobrym przygotowaniem dla nas wszystkim zarówno dla trenerów jak i zawodników.

Milan Marković (Czarnogóra): To był bardzo dobry mecz w wykonaniu Polaków, przegraliśmy 3:0. Mieli większy komfort psychiczny dzięki dobrej zagrywce i dobrej obronie. Widać było, że są lepszą drużyną i troszeczkę się tego obawialiśmy. Polska to jedna z najlepszych drużyn na świecie i warto było z nimi zagrać. Mam nadzieję, że jutro zagramy na wysokim poziomie, bo kolejne dwa mecze będą dla nas bardzo ważne, bo dzięki nim możemy awansować do mistrzostw.

Simo Dabović (rozgrywający reprezentacji Czarnogóry): Jest różnica pomiędzy drużynami Polski a Czarnogóry. To jest oczywiste i widać to po rezultacie. Nie spodziewaliśmy się wiele. Myślimy teraz o następnych meczach z Węgrami i Estonią. To jest dla nas coś nowego. Jesteśmy nowym krajem w świecie siatkówki, więc jest to dla nas trudne. Nasz występ tutaj mógłby być lepszy, ale nie mamy doświadczenia. Nie graliśmy dużo, więc co możemy zrobić, musimy myśleć o tym, by wygrać następne dwa mecze.

Krzysztof Ignaczak (libero reprezentacji Polski): Nie można lekceważyć żadnego przeciwnika. Dzisiaj siatkówka jest tak nieprzewidywalną grą i tak piękną, że nie można przewidzieć z góry wyniku, dopóki piłka w grze wszystko się może zdarzyć. Staramy się skoncentrować na naszej grze i zagrać bardzo dobre zawody. Dzisiaj się akurat nam to udało. Zagraliśmy bardzo skutecznie, zrealizowaliśmy założenia taktyczne i myślę, że możemy być z tego meczu zadowoleni. Jesteśmy faworytem i tego nie ukrywamy. Czujemy się dosyć mocni. Będziemy chcieli to udowodnić na parkiecie przeciwko właśnie tym zespołom. Wygrać pierwszy turniej, pojechać na rewanżowy i również wygrać. Jest to etap przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego do Olimpiady, który odbędzie się w Espinho. Myślę, że to jest główny cel, który mamy osiągnąć, awans na Olimpiadę.

Daniel Pliński (środkowy reprezentacji Polski): Gramy o eliminacje do mistrzostw Europy. Wygraliśmy 3:0 po dobrej grze. Zagrało dzisiaj trzech debiutantów, zagrali bardzo dobrze, więc trzeba się cieszyć, że młodzież „atakuje” polską siatkówkę. Swojej gry nie będę oceniać, od tego są trenerzy i dziennikarze. Jutro wyjdziemy na boisko po to, żeby wygrać. Mimo iż przeciwnik jest mniej wymagający, to na pewno nie będziemy mieli problemów z koncentracją, bo ona jest w reprezentacji najważniejsza. Ja uważam, że nie ma słabych przeciwników. Proszę mi wierzyć: każdy mecz można przegrać. Trzeba wyjść i zagrać bardzo dobre zawody, żeby wygrać. Mam nadzieję, że nadal będzie taka fajna atmosfera, gdy siatkówka sprawia dużo radości.

Mariusz Sordyl: Wynik jest jak najbardziej zadowalający. Bardzo się cieszymy nie tylko z wyniku, również z gry naszych reprezentantów. Pojawiło się w zespole kilku nowych zawodników.

460.jpg

źródło: inf. własna

nadesłał: , ,

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved