Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Włosi lepsi od Hiszpanów w sparingu

Włosi lepsi od Hiszpanów w sparingu

Mistrzowie Europy - Hiszpanie, ulegli w Modenie Włochom, w pierwszym z dwóch kontrolnych spotkań obu ekip. Najlepszymi zawodnikami na parkiecie byli Allesandro Fei i Guillermo Falasca.

5000 kibiców w PalaPanini w Modenie obserwowało starcie mistrzów Europy 2007 z mistrzami z 2005 roku. Trener Marcelo Mendez desygnował na boisko swój najsilniejszy obecnie skład, w którym znaleźli się Miguel Angel Falasca na rozegraniu, Guillermo Falasca na ataku, Enrique de la Fuente i Israel Rodriguez na przyjęciu, Julian Jose Garica-Torres i Jose Luis Molto na środku. Na libero zagrał Alexis Valido.

Trener Anastasi rozpoczął mecz w nieco eksperymentalnym ustawieniu, ale po pierwszym, przegranym secie na boisku pojawiły się gwiazdy. Mecz rozpoczęła szóstka Mateo Martino, Alberto Cisolla, Emanuele Birarelli, Alessandro Fei, Alberto Sala oraz Mania jako libero.Po pierwszym wygranym przez Hiszpanów secie Anastasi prowadził na plac gry Luigiego Mastrangelo, który świetną grą na siatce wspomógł kolegów. – Jestem zadowolony z pracy, którą wykonaliśmy na treningach – mówił po meczu trener Andrea Anastasi.Zespół zagrał bardzo dobrze, na początku mieliśmy małe problemy z grą w obronie, a wraz z trwaniem spotkania to się zmieniło i zakończyliśmy je zwycięstwem.

Wyraźna przewaga pomiędzy obydwoma zespołami widoczna była w elemencie bloku. Włosi dwanaście razy zatrzymywali Hiszpanów na siatce a mistrzowie postawi tylko cztery szczelne bloki. Najwięcej punktów dla Włochów zdobył Alessandro Fei (22) i Mateo Martino (14). Duży dział w zwycięstwie miał również Luigi Mastrangelo, który pojawił się na parkiecie dopiero w drugim secie i zdobył łącznie 12 punktów. Po hiszpańskiej stronie najwięcej punktów zdobyli Guillermo Falasca (19) i Israel Rodriguez (16).

Kolejny mecz obu ekip odbędzie się w sobotę w Cagliari.

Włochy – Hiszpania 3:1

(23:25, 25:23, 25:18, 25:21)

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Igrzyska Olimpijskie, siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-05-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved